Reklama

Wiadomości

Ceny miedzi w Londynie w dół. Wiele czynników przemawia za risk-off

For. Flickr
For. Flickr

Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje. Perspektywa zaostrzenia polityki pieniężnej w USA i ryzyko wojny na Ukrainie negatywnie wpływają na nastroje inwestorów na wszystkich rynkach i nie ominęło to rynków metali. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej wobec 9.990,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Reklama

Na Comex miedź zniżkuje o 1,20 proc. i jest po 4,5280 USD za funt.

Reklama

Zbliżające się zaostrzenie polityki pieniężnej w USA i ryzyka geopolityczne, związane m.in. z sytuacją na Ukrainie, zniechęcają inwestorów do podejmowania ryzyka także na rynku metali, po silnych zwyżkach notowań metali bazowych od początku tego roku.

Czytaj też

W Chinach zbliża się Nowy Rok Księżycowy, na początku lutego, a wtedy osłabnie popyt m.in. ne metale przemysłowe. Chińscy producenci spowalniają działalność i z powodu zbliżającej się noworocznej przerwy, i panującej chłodniejszej pogody.

Reklama

Zapasy miedzi w Chinach, monitorowane przez giełdę metali w Szanghaju (SHFE) wzrosły o 4.772 tony i wynoszą obecnie 35.102 t.

Inwestorzy na rynkach surowców będą z uwagą obserwować za to, jak władze w Pekinie pobudzą gospodarkę, która jest testowana przez kryzys na rynku nieruchomości, słabnące nastroje wśród chińskich konsumentów i rozprzestrzenianie się wariantu koronawirusa Omikron.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie zyskała 148 USD i była wyceniana po 9.990 USD za tonę. W środę metal zdrożał o 166 USD.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama