• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Miedź na LME w Londynie traci po danych makro z Chin

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Miedź na giełdzie metali w Londynie zniżkuje w reakcji na opublikowane dane makro z Chin. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany niżej o 1,2 proc. wobec 9.468,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź tanieje o 0,62 proc. do 4,3105 USD za funt.

Inwestorów zaniepokoiły słabsze dane o handlu zagranicznym Chin w lipcu, które wskazały na mniejszy popyt na szereg towarów w tym kraju, jeszcze zanim w Chinach nastąpił gwałtowny wzrost liczby przypadków zakażeń wariantem Delta koronawirusa.

W lipcu Chiny importowały mniej miedzi, a tymczasem wskaźnik cen fabrycznych w tym kraju nadal utrzymuje się na wysokim poziomie - w lipcu wyniósł 9,0 proc. wobec 8,8 proc. miesiąc wcześniej, mimo spowolnienia wzrostu w chińskiej gospodarce.

To, zdaniem analityków, źle wpływa na ceny surowców i sugeruje, że chińskie władze będą miały niewielką motywację do ograniczenia swoich prób utrzymania rynków w ryzach, a także sygnalizuje mniejsze pole dla chińskiego banku centralnego do łagodzenia polityki wspierającej wzrost gospodarczy.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź straciła 24 USD do 9.468,00 USD za tonę.

Reklama
Reklama
Źródło:
PAP

Komentarze