Reklama

Górnictwo

Metale przemysłowe tracą przed oczekiwanym taperingiem Fed

Fot. Teller Report
Fot. Teller Report

Miedź i inne metale bazowe na giełdzie metali w Londynie tanieją przed rozpoczęciem dwudniowego posiedzenia Fed i spodziewanym taperingiem. Umacnia się dolar, w którym wyceniane są metale, a to powoduje, że stają się dla inwestorów mniej atrakcyjnym aktywem. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 2 proc. wobec 9.312,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 1,63 proc. do poziomu 4,1770 USD za funt.

Analitycy wskazują, że amerykańska Rezerwa Federalna zasygnalizuje podczas swojego posiedzenia w tym tygodniu, że jest gotowa zmierzać w kierunku ograniczenia miesięcznych zakupów obligacji i oficjalnie może to ogłosić w listopadzie.

Tymczasem w Chinach premier Li Keqiang poinformował, że chiński rząd będzie kontynuował swoje wysiłki na rzecz ustabilizowania cen surowców, stosując przy tym różne środki i kładąc szczególny nacisk na wykorzystanie instrumentów rynkowych - takie informacje przekazała w sobotę państwowa agencja informacyjna Xinhua.

Li wskazał, że polityka na poziomie makro powinna być dokładnie dopasowana do wymagań lokalnego biznesu, zwłaszcza w czasie niepewności gospodarczej.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 54 USD do 9.312,00 USD za tonę. 

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama