Reklama

Górnictwo

JSW Innowacje z nowym prezesem

Fot.: JSW
Fot.: JSW

Jacek Srokowski został nowym prezesem spółki JSW Innowacje, będącej zapleczem badawczo-rozwojowym grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Do 21 lutego br. Srokowski przez kilka lat był wiceprezesem firmy, współtwórcą jej nowego profilu, ukierunkowanego na wdrażanie innowacji w górnictwie.

Nowy prezes został wyłoniony w postępowaniu kwalifikacyjnym, ogłoszonym na początku marca przez radę nadzorczą. Rozstrzygnięcie konkursu przesunęło się w czasie z powodu epidemii koronawirusa.

Postępowanie kwalifikacyjne, oprócz stanowiska prezesa spółki, dotyczyło także funkcji dwóch wiceprezesów, m.in. wiceszefa firmy ds. projektów górniczych, koksowniczych i chemicznych. Jak dotąd rada nadzorcza nie poinformowała jednak o wyborze wiceprezesów. Oprócz nowego prezesa, w zarządzie spółki pozostaje Adam Oleś, czasowo oddelegowany przez radę do pełnienia funkcji wiceprezesa.

21 lutego br. rada nadzorcza JSW Innowacje przyjęła złożoną kilka dni wcześniej rezygnację prezesa i odwołała dwoje wiceprezesów spółki (wśród nich Jacka Srokowskiego, który teraz wygrał konkurs na nowego prezesa), tłumacząc to utratą zaufania do nich.

19 lutego przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych potwierdzili, że resort w trybie pilnym nakazał wszczęcie kontroli w spółce JSW Innowacje, która ma wyjaśnić, czy doszło tam do molestowania pracownic. Tłem dymisji prezesa oraz kontroli zleconej przez MAP były sygnały związane z podejrzeniem takiego molestowania. Dzień wcześniej prezes spółki zrezygnował ze stanowiska, a w rozmowie z jednym z portali zaprzeczył zarzutom.

6 marca tymczasowy zarząd spółki JSW Innowacje powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z podejrzeniami molestowania czterech pracownic firmy przez przełożonego - byłego prezesa spółki. "W grupie kapitałowej JSW nie tolerujemy jakichkolwiek zachowań nieetycznych ani dyskryminacyjnych" - oświadczyła wówczas Jastrzębska Spółka Węglowa, do której leży firma JSW Innowacje.

Spółka JSW Innowacje z siedzibą w Katowicach powstała z przekształcenia należącej do grupy JSW firmy Polski Koks, jako zaplecze badawczo-rozwojowe dla grupy kapitałowej JSW.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama