Reklama

Górnictwo

Finansowe kłopoty miedziowego potentata

Autor. www.antofagasta.co.uk / ilustracyjne

Miedziowy gigant Antofagasta poinformowała, że jej EBITDA za pierwsze półrocze zmniejszyła się prawie o połowę. Równocześnie rosną obawy przed zbliżającym się spowolnieniem gospodarczym, a być może nawet recesją.

Reklama

Dla firm działających w Chile poważnymi wyzwaniami są takie kwestie jak m.in. wzrost kosztów produkcji czy długotrwała susza.

Reklama

Z danych zaprezentowanych przez Antofagastę wynika, że jej EBITDA spadła do 1,24 mld dol., czyli znacznie mniej niż 2,4 mld dol. wypracowane w ubiegłym roku - podaje Reuters.

Czytaj też

Po ogłoszeniu wyników na otwarciu londyńskiej giełdy akcje firmy traciły 2,2%, plasując się niżej od większości porównywalnych spółek - informuje agencja.

Reklama

Rekordowe ceny miedzi z roku 2021 pozwoliły firmie wypłacić akcjonariuszom 1,4 mld dol. Dziś daleko do takiego wyniku, ale władze Antofagasty nie tracą optymizmu: „Spodziewamy się, że pozostała część roku będzie wyglądać zupełnie inaczej niż jego pierwsza połowa. Produkcja poprawia się z kwartału na kwartał” - powiedział Iván Arriagada, dyrektor generalny, cytowany przez Reutersa.

Reklama

Komentarze

    Reklama