Reklama

Wiadomości

Rumunia przeznaczy 1 mld euro na rozwój sieci gazowej w kraju

Fot.: Bilfinger SE / Flickr
Fot.: Bilfinger SE / Flickr

Premier Rumunii Nicolae Ciuca ogłosił w środę szacowane na ponad 1 mld euro inwestycje w rozwój sieci gazowej. Projekt ten ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Reklama

Szef rumuńskiego gabinetu wyjaśnił, że w najbliższym czasie rząd zatwierdzi dekret regulujący wydatki na rozwój infrastruktury gazowej.

Reklama

Zgodnie z planami rządu przedsięwzięcie obejmie zarówno budowę dużych sieci przesyłu surowca, jak i połączenia gazociągów realizowane wobec indywidualnych odbiorców gazu.

Czytaj też

Z kolei w środę bukareszteński dziennik "Ziarul Financiar" oszacował, że czekające na realizację inwestycje w rumuńskie projekty produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych szacowane są łącznie na 1,3 mld euro.

Reklama

Przypomniał, że marcu br. rumuński minister energii Virgil Popescu zapowiedział, że państwo przekaże spółkom inwestującym w budowę systemów produkcji, dystrybucji i magazynowania energii elektrycznej powstałej ze źródeł odnawialnych 457 mln euro. Inwestycje te, które mają zostać zakończone najpóźniej do połowy 2024 r., obejmą przedsięwzięcia w budowę farm wiatrowych i słonecznych.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama