Reklama

Wiadomości

Rumunia przeznaczy 1 mld euro na rozwój sieci gazowej w kraju

Fot.: Bilfinger SE / Flickr

Premier Rumunii Nicolae Ciuca ogłosił w środę szacowane na ponad 1 mld euro inwestycje w rozwój sieci gazowej. Projekt ten ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Szef rumuńskiego gabinetu wyjaśnił, że w najbliższym czasie rząd zatwierdzi dekret regulujący wydatki na rozwój infrastruktury gazowej.

Zgodnie z planami rządu przedsięwzięcie obejmie zarówno budowę dużych sieci przesyłu surowca, jak i połączenia gazociągów realizowane wobec indywidualnych odbiorców gazu.

Czytaj też

Z kolei w środę bukareszteński dziennik "Ziarul Financiar" oszacował, że czekające na realizację inwestycje w rumuńskie projekty produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych szacowane są łącznie na 1,3 mld euro.

Przypomniał, że marcu br. rumuński minister energii Virgil Popescu zapowiedział, że państwo przekaże spółkom inwestującym w budowę systemów produkcji, dystrybucji i magazynowania energii elektrycznej powstałej ze źródeł odnawialnych 457 mln euro. Inwestycje te, które mają zostać zakończone najpóźniej do połowy 2024 r., obejmą przedsięwzięcia w budowę farm wiatrowych i słonecznych.

Źródło:
PAP

Komentarze