Reklama

Wiadomości

Rosyjski głos w Bundestagu. Posłowie domagają się uruchomienia Nord Stream

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Sporo propagandowego materiału dostarczyła Rosji niemiecka frakcja AfD. Znana z prorosyjskich sympatii, wezwała ponownie rząd do uruchomienia gazociągu Nord Stream.

Reklama

W środę niemiecki urząd statystyczny podał, że inflacja w lutym w Niemczech utrzymała się na poziomie 8,7%. Po publikacji tych danych, przedstawiciele prawicowej partii Alternative für Deutschland (AfD), wezwali na Twitterze rząd do uruchomienia wysadzonego we wrześniu gazociągu Nord Stream.

Reklama
Reklama

„W lutym inflacja w Niemczech sięgnęła wysokiego poziomu 8,7%. Postulaty AfD muszą zostać w końcu spełnione: obniżenie podatków, zatrzymanie Energiewende oraz naprawa i korzystanie z Nord Stream" – napisała partia na swoim koncie.

Czytaj też

AfD sprzeciwia się zerwaniu energetycznych więzi z Rosją z powodów politycznych i wzywa rząd do ponownych rozmów. Pod koniec lutego ulicami Monachium przeszła demonstracja zorganizowana m.in. przez przedstawicieli partii pod hasłem „Nord Stream 2 zamiast podatków". Blisko tysiąc osób przyszło wyrazić swoje poparcie dla reżimu Władimira Putina. W tym samym czasie w stolicy Bawarii odbywała się 59. Konferencja Bezpieczeństwa

Reklama

Komentarze

    Reklama