Reklama

Wiadomości

Rosyjski ambasador w Niemczech liczy na powrót Nord Stream 2

Autor. nord-stream.com

Nord Stream 2 to projekt już w pełni zrealizowany, dostawy gazu do Niemiec mogą ruszyć w każdej chwili - powiedział ambasador Rosji w Niemczech Siergiej Nieczajew.

Reklama

Dyplomata przyznał, że ma nadzieję, iż „prędzej czy później rozpocznie się pompowanie błękitnego paliwa". Dodał, że: „Nadejdzie czas powrotu tego projektu".

Reklama

W tracie rozmowy Nieczajew zwrócił uwagę, że w projekt Nord Stream 2 zainwestowano do tej pory miliardy euro, a pieniądze te nie należały wyłącznie do Gazpromu. „To międzynarodowe konsorcjum, są też firmy z Niemiec i Włoch" - powiedział.

Czytaj też

Nieczajew jest przekonany, że to chęć ukarania Rosji przez Zachód już doprowadziła do wzrostu cen energii. „Istnieje polityczny nakaz, by w żaden sposób nie wykorzystywać gazu z Rosji. Doprowadzi to dodatkowo do wzrostu cen zarówno paliw, jak i podstawowych produktów, w tym żywności" – podsumował ambasador.

Reklama

W marcu  Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew powiedział, że projekt Nord Stream 2 może mieć bardzo dobrą przyszłość, jeśli partnerzy Rosji „staną na głowie".

Reklama

Komentarze

    Reklama