Reklama

Wiadomości

Przesył gazu przez rewers na Jamale wstrzymany, Nord Stream 1 dalej stoi

Polski odcinek gazociągu Jamał. Fot. Europol Gaz

Przepływy gazu na wschód przez gazociąg Jamał-Europa do Polski z Niemiec zatrzymały się w poniedziałek, podczas gdy przepływy rosyjskiego gazu przez Ukrainę pozostały stabilne, a gazociąg Nord Stream 1 pozostaje zamknięty.

Przepływy wyjściowe w punkcie pomiarowym Mallnow na granicy z Niemcami spadły do zera między 0600 CET a 0700 CET z 667 375 kWh/h godzinę wcześniej, pokazały dane.

Zapotrzebowanie na gaz do Polski w Mallnow wyniosło 243.833 kWh/h w poniedziałek, mniej niż 340.833 kWh/h poprzedniego dnia. Zapotrzebowane na rosyjski gaz na Słowacji z Ukrainy przez punkt graniczny Velke Kapusany wyniosły 36,9 mln metrów sześciennych (mcm), bez zmian w porównaniu z poprzednim dniem, jak wynika z danych ukraińskiego systemu przesyłowego.

Czytaj też

Rosyjski Gazprom podał, że w poniedziałek wyśle do Europy przez Ukrainę 42,4 mln metrów sześciennych gazu, czyli ilość bez zmian w stosunku do ostatnich dni.

Przepływy gazu przez gazociąg Nord Stream 1, który przecina Morze Bałtyckie z Rosji do Niemiec, pozostały na poziomie zerowym. Gazociąg został zamknięty 31 sierpnia na trzy dni konserwacji, ale do tej pory nie został ponownie otwarty, a Moskwa winą za zakłócenia w dostawach obarczyła zachodnie sankcje i problemy techniczne.

Komentarze