Reklama

Wiadomości

Premier Saksonii chce końca wojny na Ukrainie, aby... sprowadzać gaz z Rosji

Michael Kretschmer
Michael Kretschmer
Autor. Wikimedia

Premier Saksonii Michael Kretschmer (CDU) naciska na rozwiązania dyplomatyczne wobec Ukrainy, ponieważ nie chce, aby „droga do rosyjskiego gazu została zablokowana na dłuższą metę” – informuje w niedzielę portal „Tagesschau”. Jego zdaniem, reforma energetyczna w Niemczech nie powiodła się.

Reklama

„Musimy znacznie bardziej zdać się na rozwiązania dyplomatyczne, aby zakończyć wojnę na Ukrainie" – powiedział Kretschmer dla gazet grupy medialnej Funke. Jego zdaniem, za drogą dyplomatyczną „opowiada się duża część ludzi", dlatego oczekuje on, że „rząd federalny się na to otworzy".

Reklama

Czytaj też

Reklama

Podkreślił, ze nie chce już ponownie słyszeć hasła „Nigdy więcej Rosji".

Kretschmer oświadczył, że reforma energetyczna w Niemczech nie powiodła się i ubolewał nad ekstremalnym wzrostem cen energii. Aby powrócić do niższych cen, „należałoby przemyśleć wszystko: energetykę jądrową, odejście od węgla, krajowego gazu, Nord Stream 1, ekspansję OZE – jest wiele dróg do osiągnięcia kompromisu" – podsumował polityk CDU.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. franky

    Narracja jakby w Dreźnie dalej rezydował Putin. "Ribbentrop-Mołotow" wychodzi w różnych wersjach i odsłonach ! Jednym słowem - NATO i co my na to?

Reklama