Reklama

Wiadomości

Premier Dolnej Saksonii: Niemcom grozi „pełzająca deindustrializacja”

Autor. Canva

Martwię się o Niemcy jako lokalizację biznesową; można mówić o zbliżaniu się „pełzającej deindustrializacji” – powiedział w czwartek wieczorem premier Dolnej Saksonii Stephan Weil (SPD) w programie telewizji ZDF „Markus Lanz”. Dodał, że potrzebne są bardziej konkurencyjne ceny energii elektrycznej.

Reklama

„Już dawno nie mieliśmy w Niemczech sytuacji, w której trzeba walczyć o przemysł. Ale teraz jest właśnie tak. Przede wszystkim jednak musimy uniezależnić się od Chin, także ze względów bezpieczeństwa" – dodał Michael Theurer (FDP), pełnomocnik rządu ds. transportu kolejowego.

Reklama

Tematem dyskusji była rentowność niemieckiej gospodarki.

„Po wycofaniu się Niemiec z energetyki jądrowej wiele osób jest zaniepokojonych rosnącymi cenami energii elektrycznej" – podkreślił portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND). Ostatnie trzy niemieckie elektrownie jądrowe zostały wyłączone 15 kwietnia, ale „temat wydaje się daleki od zakończenia".

Reklama

Czytaj też

„Z europejskiego punktu widzenia, idziemy tu osobną drogą i czasami zastanawiam się, skąd Zieloni mają pewność, że wszystko jest w porządku. Dlatego czasem życzyłabym sobie więcej pokory w debatach politycznych" – skomentowała Helene Bubrowski, dziennikarka „FAZ".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama