Reklama

Wiadomości

Premier: jestem ostrożnym optymistą w sprawie wprowadzenia limitu cenowego na gaz

Fot. Kancelaria Premiera

Jestem ostrożnym optymistą - tak swoje stanowisko określił premier RP Mateusz Morawiecki, pytany w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli po zakończeniu szczytu unijnych przywódców, o możliwość porozumienia między państwami Wspólnoty w sprawie pułapu cenowego na gaz.

Reklama

Ministrowie z państw członkowskich UE, odpowiedzialni w swoich rządach za kwestie energetyki, mają się spotkać w poniedziałek w Brukseli na kolejnym posiedzeniu i próbować wynegocjować porozumienie.

Reklama

Czytaj też

Reklama

"Jestem ostrożnym optymistą w tej sprawie. Liczby, które były wymieniane podczas naszej dyskusji, były znacznie sobie bliższe w porównaniu z poprzednim posiedzeniem Rady Europejskiej. Tym razem mówiliśmy o algorytmach, mechanizmach uruchamiających, jak uniknąć fluktuacji i o poziomie pułapu cenowego na gaz. Różnice między tymi, którzy chcą limitu na poziomie minimalnym i tymi, którzy chcą, by był on na wyższym poziomie, są znacznie mniejsze niż w przeszłości" - podkreślił szef polskiego rządu.

"Algorytmy i wzory, o których rozmawialiśmy, wydają się być wykonalnym rozwiązaniem. Jestem ostrożnym optymistą. Wiem, że są kraje, które mocno sprzeciwiają się wprowadzeniu pułapu cenowego, wierzę jednak, że jest to w interesie całej Unii Europejskiej" - podsumował Mateusz Morawiecki.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama