Reklama

Wiadomości

Premier do szefa PO: pana rząd chciał importu gazu z Rosji do 2037 roku

Fot. Adam Guz/KPRM
Fot. Adam Guz/KPRM

Panie Donald Tusk, dość kłamstw; pana rząd chciał importu gazu z Rosji do 2037 roku; prośba, aby Pan nie przeszkadzał w budowaniu silnej i suwerennej Polski - napisał w piątek w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do szefa PO.

Reklama

"Panie Donald Tusk, dość kłamstw. Pana rząd chciał importu gazu z Rosji do 2037 roku. To nie premier z PiS spotykał się ze zbrodniarzem. Prośba, aby pan nie przeszkadzał w budowaniu silnej i suwerennej Polski" - napisał w piątek szef rządu na Twitterze.

Reklama

Morawiecki odniósł się w ten sposób do środowej konferencji prasowej szefa PO. "Import rosyjskich produktów do Polski wzrósł w porównaniu między styczniem, a marcem o prawie 5 mld zł, Polska kupiła (w marcu) od Rosji towarów za 12 mld zł" - powiedział wówczas Tusk, powołując się na dane GUS, które - jak zaznaczył - zostały podane w środę.

Czytaj też

"Każdego miesiąca od momentu, kiedy wybuchła wojna, od pierwszego dnia, kiedy Rosja napadła na Ukrainę, każdego dnia, każdego tygodnia, każdego miesiąca rośnie sprzedaż rosyjskich produktów do Polski (...). Prawie 5 mld zł więcej Polska zapłaciła za rosyjskie produkty w marcu w porównaniu do stycznia (...). My zwiększamy radykalnie jako państwo, jako Polska import z Rosji, to jest rzecz naprawdę niebywała" - powiedział Tusk.

Reklama

GUS udostępniła na swej stronie, w dziale "Obroty handlu zagranicznego według krajów", dane według których w styczniu tego roku wartość importu z Rosji wyniosła 7 mld 598 mln 838 tys. 435 zł, w lutym - 9 mld 577 mln 48 tys. 403 zł, a w marcu - 12 mld 225 mln 983 tys. 542.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama