• Partner główny
    Logo Orlen

Wiadomości

Niemiecki minister rolnictwa wzywa do zastopowania Nord Stream 2

Fot. gazprom.ru/Nord Stream 2

Po ogłoszeniu rozmieszczenia wojsk rosyjskich na wschodniej Ukrainie, niemiecki minister rolnictwa Cem Ozdemir opowiedział się za wstrzymaniem gazociągu Nord Stream 2. "Nadszedł czas, aby wstrzymać ten projekt " - powiedział we wtorek polityk Zielonych w radiu Deutschlandfunk.

"Zawsze takie było nasze stanowisko, nic się w tym nie zmieniło. Musimy to wspólnie przeforsować w rządzie federalnym. Mam nadzieję, że nasi partnerzy koalicyjni nie widzą tego inaczej. Nadszedł czas, aby wstrzymać ten projekt i jasno powiedzieć: przestawiamy teraz wszystkie przełączniki na odnawialne źródła energii" - mówił minister.

Czytaj też

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zagroził Moskwie, że w przypadku rosyjskiej inwazji w grę wchodzą wszystkie opcje sankcji, dając tym samym do zrozumienia, że w grę może wchodzić również wstrzymanie budowy Nord Stream 2, jednak nie powiedział tego wprost - przypomina agencja dpa.

Ozdemir w rozmowie z Deutschlandfunk zwraca też uwagę, że w Niemczech prawie nie widać protestów przeciwko działaniom Putina wobec Ukrainy. "Jestem też trochę zaskoczony, że widzę tak niewielu demonstrantów protestujących przeciwko Putinowi. Wciąż pamiętam wojnę w Iraku i wiele innych spraw - niektórym wydaje się, że łamanie praw człowieka liczy się tylko wtedy, gdy w sprawę zaangażowani są Amerykanie". Okazje do protestów przeciwko Putinowi pojawiały się jego zdaniem już od dawna: aneksja ukraińskiego Półwyspu Krymskiego na Morzu Czarnym, zestrzelenie holenderskiego samolotu pasażerskiego nad wschodnią Ukrainą czy działania Putina w samej Rosji.

Źródło:
PAP

Komentarze