Reklama

Wiadomości

Maszyna uszkodziła rurę z gazem w Łazach. Na miejscu osiem samochodów straży pożarnej

Fot.: Flickr
Fot.: Flickr

Pracująca na jednej z budów maszyna uszkodziła magistralę przesyłową gazu ziemnego; na miejsce zadysponowano osiem wozów strazy pożarnej - przekazał PAP oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Piasecznie mł. bryg. Łukasz Darmofalski. Dodał, że nikt nie został poszkodowany.

Reklama

"O godz. 10.45 dostaliśmy zgłoszenie, że w przy ul. Przyszłości w Łazach, na terenie jednej z budów doszło do wybuchu. Słyszalny miał być huk i bardzo duże ilości kurzu wznoszące się w powietrzu. Na miejsce zostało zadysponowanych łącznie osiem wozów straży pożarnej. Okazało się, że podczas prac budowlanych jedna z maszyn uszkodziła magistralę przesyłową gazu ziemnego. Doszło do rozszczelnienia się magistrali, zaczął ulatniać się gaz, który jednak się nie zapalił" - poinformował Darmofalski.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Dodał, że pracownik obsługujący koparkę ewakuował się i nie został poszkodowany. "Łącznie z terenu budowy ewakuowało się 27 osób, nikt z tych osób nie został poszkodowany. Działania straży skupiały się na monitorowaniu atmosfery wokół miejsca zdarzenia" - mówił Darmofalski.

Zaznaczył, że działania zmierzają już do końca. "Gazownicy zakręcili dopływ gazu na tej nitce, jeszcze jesteśmy i monitorujemy sytuację, ale pozostają pojedyncze zastępy" - powiedział.

Pytany o ewentualną ewakuację mieszkańców powiedział, że nie było takiej potrzeby ze względu na to, że do rozszczelnienia doszło pomiędzy budowaną halą a lasem, zaś zabudowania są od tego miejsca oddalone.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama