• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Sałek: energetyka wśród tematów rozmów Duda-Trump

Fot. Jakub Szymczuk / KPRP
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Oprócz spraw obronności, bezpieczeństwa także energetyka, biznes i cyberbezpieczeństwo będą tematami rozmów prezydentów: Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa w Waszyngtonie w przyszłym tygodniu - mówił w czwartek w Polskim Radiu doradca prezydenta RP - Paweł Sałek.

W środę Biały Dom potwierdził, że 24 czerwca dojdzie do spotkania w Waszyngtonie prezydentów USA - Donalda Trumpa i Polski - Andrzeja Dudy. 

Sałek ocenił, że wizyta ta świadczy o bardzo dobrych relacjach między prezydentami. "To świadczy i pokazuje, że dzisiaj pan prezydent Andrzej Duda ma znaczące osiągnięcia w układzie polityki międzynarodowej" - uważa doradca prezydenta. 

Dodał, że prezydent Duda "od początku swojej kadencji zabiega o to, żeby Polacy żyli w bezpiecznym kraju i regionie, bo bezpieczeństwo Polski, jest także bezpiecznym krajów bałtyckich, V4".

"To jest pierwsza międzynarodowa wizyta, która odbywa się w Białym Domu, kiedy prezydent Trump będzie przyjmował głowę innego państwa - prezydenta Andrzeja Dudę w okresie wychodzenia z pandemii koronawirusa. To też pokazuje, jak Polska jest ważna dla strony amerykańskiej, ale oczywiście oprócz spraw obronności, bezpieczeństwa, to będą dyskusje także o polskim bezpieczeństwie energetycznym, sprawach biznesowych, cyberbezpieczeństwa" - powiedział doradca prezydenta. (PAP)

Źródło:
PAP

Komentarze