Reklama

Gaz

Rzecznik Putina: Stanowisko Polski ws. Nord Stream 2 jest dla nas niezrozumiałe

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Kremlowi trudno jest zrozumieć przyczyny negatywnego stosunku Polski do Nord Stream 2, projektu tak ważnego dla Europy - powiedział Dmitrij Pieskow, rzecznik Władimira Putina.

Dmitrij Pieskow zareagował na słowa Marcina Przydacza, wiceministra spraw zagranicznych, który w jednym z wywiadów podkreślał, że Polska nie ustaje w staraniach przeciwko Nord Stream 2. Z kolei w rozmowie z serwisem Energetyka24, wiceszef MSZ zwracał uwagę na rolę Warszawy w dotychczasowym opóźnieniu projektu:

„Proszę pamiętać, że przy pierwszej nitce Nord Stream 1 Stany Zjednoczone w ogóle nie były zaangażowane w ten dialog. Nam, poprzez dobre kontakty także i z prezydentem Donaldem Trumpem udało się zaangażować Amerykanów do dyskusji, której efektem były sankcje skutkujące opóźnieniem realizacji projektu” - powiedział wiceminister Przydacz.

„Szczerze mówiąc, trudno nam zrozumieć takie podejście, do tak ważnego dla całej Europy projektu” - mówił Dmitrij Pieskow. Dodał, że jest to inwestycja „niezwykle ważna”, która „wniesie znaczący wkład w zapewnienie Europie bezpieczeństwa energetycznego”. Prezydencki rzecznik zwrócił także uwagę, że projekt jest już bliski ukończenia.  „Nie możemy ze zrozumieniem traktować takich deklaracji” - podsumował.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama