Reklama

Gaz

Rozpoczęto prace naprawcze uszkodzonego gazociągu w województwie lubuskim

Fot. www.psg.pl

Polska Spółka Gazownictwa z Grupy Orlen informuje, że awaria gazociągu wysokiego ciśnienia w m. Łupowo w województwie lubuskim została usunięta.

Reklama

Obecnie służby rozpoczęły prace związane z przywracaniem dostaw gazu do kolejnych mieszkańców gmin: Bogdaniec, Witnica, Kostrzyn nad Odrą z województwa lubuskiego, a także Dębno i Mieszkowice z województwa zachodnio-pomorskiego.

Reklama

Obecnie bez gazu pozostaje ok. 15 tys. odbiorców. Na miejscu, we wszystkich wymienionych gminach, są obecni pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa z Grupy Orlen, którzy prowadzą działania związane bezpośrednio z przywróceniem dostaw paliwa gazowego do odbiorców. Prace będą prowadzone przez całą dobę.

Czytaj też

Ponieważ tempo prac będzie zależne od dostępu służb PSG do domów i mieszkań, do których wstrzymano dostawy gazu, Polska Spółka Gazownictwa zwraca się do mieszkańców z prośbą o umożliwienie dostępu do tych lokali.

Reklama

Spółka pozostaje również w kontakcie z lokalnymi władzami i pracuje nad minimalizacją skutków ograniczeń w dostawach gazu dla mieszkańców. Będziemy na bieżąco informować opinię publiczną nt. rozwoju sytuacji.

Pytania ze strony mediów prosimy kierować do rzecznika prasowego Polskiej Spółki Gazownictwa Grzegorza Cendrowskiego (tel.: 667 671 645; [email protected] ).

PSG / Mat. prasowe

  • PSG

Komentarze