• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Rosyjski polityk postuluje odcięcie od gazu krajów, które zamknęły niebo dla Ławrowa

Fot. www.gazprom.com

Kraje, które w minionych dniach nie zezwoliły na przelot samolotu Siergieja Ławrowa, powinny zostać odcięte od rosyjskiego gazu - uważa Władimir Dżabarow, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji.

Szef rosyjskiego MSZ w dniach 6-7 czerwca miał odbyć wizytę w Serbii - nieprzypadkowo połączoną z zacieśnieniem gazowych więzi pomiędzy obydwoma krajami. Plan spalił jednak na panewce, ponieważ sąsiedzi Serbii - Macedonia Północna, Czarnogóra i Bułgaria, „zamknęły” swoją przestrzeń powietrzną i nie pozwoliły Ławrowowi na przelot. W tym kontekście warto nadmienić, że o wstrzymaniu dostaw surowca do Bułgarii Rosjanie poinformowali już w końcówce kwietnia br.

Czytaj też

Dżabarow kpił na Telegramie, że gaz płynący z Rosji jest dla tych krajów „całkowicie nietoksyczny”, ale przelot samolotu z ministrem już nie. „Może w ogóle nie warto dostarczać do tych krajów rosyjskich nośników energii” - dodał.

W przeszłości Dżabarow zasłynął wieloma kontrowersyjnymi wypowiedziami, w tym także dotyczącymi Polski. Jego zdaniem nasz kraj „to wierny satelita, który przytakuje każdemu amerykańskiemu wystąpieniu”.

Komentarze