Reklama

Gaz

Putin: Sytuacja rosyjskiej energetyki coraz trudniejsza, to wina Zachodu

Fot. www.kremlin.ru

Władimir Putin oświadczył, że sytuacja rosyjskiej energetyki pogarsza się, a winne są temu naciski krajów Zachodu. Nie wspomniał jednak o ich przyczynie, którą jest napaść na Ukrainę oraz związane z nią zbrodnie przeciwko ludności cywilnej.

Reklama

Zdaniem rosyjskiego dyktatora kraje szeroko rozumianego Zachodu próbują przerzucić na Rosję swoje błędy i rozwiązywać problemy gospodarcze oraz energetyczne kosztem Rosji.

Reklama

Putin wspomina tutaj m.in. o planach związanych z możliwą nacjonalizacją części rosyjskich aktywów. „Niech nikt nie zapomina, że jest to broń obosieczna” - grozi.

Tymczasem, wczoraj niemiecki rząd objął nadzorem komisarycznym spółkę Gazprom Germania . Kontroluje ona magazyny błękitnego paliwa na terytorium RFN. Jak wskazuje red. Jakub Wiech „Niemiecka spółka-córka Gazpromu będzie teraz zarządzana przez BNetzA, czyli agencję pełniącą rolę regulatora rynku energii w RFN. Taki krok rządu w Berlinie jest zgodny z zapowiedziami, jakie pojawiły się w poniedziałek 4 kwietnia w gazecie Handelsblatt, które przewidywała przejęcie działających w Niemczech spółek zależnych Gazpromu i Rosnieftu”.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama