Reklama

Gaz

PSG: Cały proces przyłączenia do sieci gazowej możliwy przez internet

Fot. PSG
Fot. PSG

Od 2 listopada Klienci Polskiej Spółki Gazownictwa mają możliwość podpisywania umów o przyłączenie do sieci gazowej w formie elektronicznej – PSG uruchomiła Klientów nową funkcjonalność na Portalu Przyłączeniowym. To jedno z ułatwień oferowanych przez spółki Grupy Kapitałowej PGNiG, nie tylko na czas pandemii.

Mimo obowiązującego w Polsce stanu pandemii COVID-19, nie spada liczba Klientów, którzy chcą się przyłączyć do sieci gazowej. Przez niecałe 8 miesięcy od uruchomienia przez Polską Spółkę Gazownictwa Portalu Przyłączeniowego, za jego pośrednictwem wpłynęło ponad 41,5 tys. wniosków o przyłączenie do sieci gazowej, a indywidualne konto na Portalu założyło już ponad 46,5 tys. użytkowników.

Ze względu na aktualną sytuację związaną z pandemią COVID-19 oraz znacznymi wzrostami liczby zakażeń wszystkie jednostki Polskiej Spółki Gazownictwa bezpośrednio obsługujące Klientów z dniem 9 listopada br. zostają tymczasowo zamknięte. W związku z tym zachęcamy naszych Klientów, aby w celu przyłączenia do sieci gazowej, korzystali w tym czasie m.in. z Portalu przyłączeniowego. Dzięki niemu bez wychodzenia z domu uzyskają oni wszelkie niezbędne informacje i załatwią wszystkie formalności.

Portal Przyłączeniowy to elektroniczne biuro obsługi Klienta, które prowadzi klienta przez cały proces przyłączeniowy, umożliwiając:

  • złożenia wniosku o określenie warunków i możliwości przyłączenia do sieci gazowej oraz o zawarcie umowy o przyłączenie,
  • elektroniczne podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej,
  • złożenie dokumentów 24 h/7 dni w tygodniu, 365 dni w roku,
  • dostęp do informacji online o postępach swojej sprawy,
  • darmowe powiadomienia za pomocą SMS oraz wiadomości e-mail zawierające informację o kolejnych działaniach,
  • szybki dostęp i pobranie dokumentów powstających w trakcie procesu przyłączeniowego: warunków, umów itp.
  • szybką informację zwrotną o zakończeniu realizacji inwestycji,
  • zmianę danych kontaktowych.

Z tej formy kontaktu można korzystać w całej Polsce. Aplikacja dostępna
jest na komputerach, tabletach i smartfonach dla każdego Klienta, który posiada aktywne konto e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Dostęp jest możliwy z przeglądarki internetowej:

Animacje dotyczące Portalu, zachęcające do skorzystania z tej formy składania wniosków i podpisywania umów o przyłączenie do sieci gazowej są dostępne w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych oraz na naszej stronie internetowej pod adresem www.psgaz.pl.

Polska Spółka Gazownictwa, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej PGNiG, to lider na rynku dystrybucji gazu w Polsce i największy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Europie. Spółka zatrudnia ok. 11,5 tys. pracowników.

Misją PSG jest dostarczanie paliwa gazowego w sposób ciągły, bezpieczny
oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Spółka eksploatuje sieć gazową o długości około 193 tys. km, co stanowi 97 proc. sieci dystrybucyjnej gazu w Polsce, poprzez którą dostarcza rocznie ponad 11,5 mld m3 paliwa gazowego do ponad 7,2 mln Klientów.

Komentarze