Reklama

Gaz

PGNIG: ponad 1000-proc. wzrost liczby umów on-line w marcu

Fot.:PGNIG

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (eBOK) PGNiG zanotowało rekordowy wynik nowych umów podpisanych online. Tylko w marcu z możliwości tej skorzystało blisko 2700 klientów. To wzrost o ponad 1000% w porównaniu do lutego.

14 marca br. spółka PGNiG Obrót Detaliczny zdecydowała o czasowym ograniczeniu działalności Biur Obsługi Klienta. Dzięki wdrożonym narzędziom elektronicznej komunikacji, m.in. eBOK, klienci mogą bez wychodzenia z domu przeprowadzić większość spraw internetowo. Z eBOK korzysta już ok. 1,7 mln osób, a z aplikacji mobilnej ponad 900 tys. osób.

- Z powodu zagrożenia epidemią zareagowaliśmy błyskawicznie, zamykając nasze placówki już w pierwszej połowie marca. Czas pokazał, że choć była to trudna decyzja, zdołaliśmy sprawnie przenieść obsługę klientów do elektronicznych kanałów komunikacji, dbając o ich bezpieczeństwo i zdrowie – podkreśla Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Najnowsze dane wskazują, że w marcu 2020 r. przez elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, PGNiG Obrót Detaliczny zawarł online blisko 2700 umów. Dla porównania w lutym 2020 r., w ciągu całego miesiąca, podpisano online około 250 nowych umów, co oznacza ponad 10-krotny wzrost.

- Konsekwentnie realizowana w spółce strategia inwestowania w kanały online daje wymierne efekty. Aż 10-krotny wzrost zainteresowania tą formą kontaktu to dla nas wyraźny sygnał, aby nadal rozwijać narzędzia takie jak eBOK, ekoFaktura czy aplikacja mobilna - nie tylko na czas kryzysu, ale również w codziennym procesie uproszczenia kontaktu z klientem mówi Henryk Mucha, Prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Reklama

Komentarze

    Reklama