• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Niemiecki deputowany w obronie Nord Stream 2: USA naruszają naszą suwerenność

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Niemcy będą zmuszone do przygotowania odpowiedzi na nowe sankcje USA wobec rurociągu Nord Stream 2, ponieważ naruszają one suwerenność zarówno RFN, jak i Unii Europejskiej - uważa Klaus Ernst, szef komisji ds. gospodarki i energetyki w Bundestagu.

„To narusza suwerenność Niemiec i Unii Europejskiej” - grzmi Klaus Ernst w wywiadzie dla rosyjskich mediów. Grozi również, że jeśli amerykańskie naciski się nie zakończą, to Berlin będzie zmuszony do rozważenia poważnych środków odwetowych - np. karnych ceł na LNG z USA.

Znany z prorosyjskich poglądów deputowany nie po raz pierwszy staje w obronie kontrowersyjnego gazociągu oraz rosyjskich interesów w Europie. Jego zdaniem należy rozwijać relacje gospodarcze z Rosją, ponieważ po pięciu latach od „wydarzeń na Ukrainie i Krymie” zasadność zachodnich sankcji „budzi poważne wątpliwości”.

Ernst uważa ponadto, że Niemcy potrzebują rosyjskiego gazu, ponieważ stopniowo rezygnują z energetyki jądrowej oraz węgla. Surowiec dostarczany np. z USA nie może być tutaj, oczywiście w jego opinii, brany pod uwagę jako alternatywa, ponieważ „jest bardzo drogi i mniej przyjazny dla środowiska” ze względu na wykorzystywanie szczelinowania hydraulicznego.

Komentarze