Reklama

Gaz

Niemiecka minister: ilość gazu słanego Nord Stream 2 powinna być uzależniona o sprawowania Rosji

Fot. U.S. Secretary of Defense / Flickr
Fot. U.S. Secretary of Defense / Flickr

Wielkość dostaw gazu realizowanych przez rurociąg Nord Stream 2 powinna być uzależniona od postępowania Rosji w przyszłości - oświadczyła Annegret Kramp-Karrenbauer, niemiecka minister obrony narodowej.

Minister wyraziła również gotowość do rozważenia moratorium na budowę Nord Stream 2, zastanawiając się równocześnie, czy na takim etapie zaawansowania prac miałoby to jeszcze sens.

Warto odnotować, że choć oficjalnie niemieckie władze nadal popierają budowę kontrowersyjnej magistrali, to znad Łaby coraz częściej można usłyszeć bardzo krytyczne głosy na jej temat.

Reklama
Reklama

W końcówce marca Peter Beyer, poseł do Bundestagu i koordynator rządu RFN ds. współpracy transatlantyckiej, oświadczył:„Projekt jest poważną przeszkodą dla zresetowania stosunków transatlantyckich. Amerykanie oczekują, że nie tylko zmienimy naszą retorykę, ale także pozwolimy aby za siebie mówiły nasze działania. Dlatego opowiadam się za moratorium na budowę Nord Stream 2”.

Deputowany wezwał również, aby w dyskusjach o Nord Stream 2 uwzględniać również nastroje panujące w USA oraz ich stosunek do projektu. „Silna Europa - tak, izolacja od Stanów Zjednoczonych - nie” - dodał.

Reklama

Komentarze

    Reklama