Reklama

Gaz

Kułeba: Będziemy rozmawiać z USA o wydobyciu gazu na Ukrainie

Fot. Ieva Ābele / Saeima / Flickr
Fot. Ieva Ābele / Saeima / Flickr

Kijów zamierza rozmawiać z Waszyngtonem między innymi o wydobyciu gazu na terytorium Ukrainy - poinformował Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych.

Szef ukraińskiej dyplomacji wraz z zespołem przebywa z roboczą wizytą w Waszyngtonie. Ważnym tematem rozmów jest wzmocnienie stabilności energetycznej Ukrainy oraz rola Stanów Zjednoczonych w tym procesie. 

Reklama
Reklama

„Rozumiemy, że kwestie energetyczne będą w nadchodzących zimowych miesiącach nierozerwalnie związane z bezpieczeństwem” - mówił Kułeba.

Minister, odpowiadając na pytanie agencji Ukrinform oświadczył, że podczas tej tury rozmów nie poruszano spraw związanych z gazem łupkowym oraz małymi reaktorami jądrowymi, ale są one elementami dialogu energetycznego z supermocarstwem i jako takie „będą omawiane”. 

Komentarze (4)

 1. Fanklub Daviena i GB

  Rozumiem, że zniewolona Ukraina nie może wydobywać "swojego" gazu bez zgody swojego pana? :D

  1. HeHe

   Oprócz zgody 'pan" będzie jeszcze musiał dać pieniądze bo stara Unia ma już dość neobanderowskich władz i ich wiecznie wyciągniętej łapy po "hroszi".

  2. po czwarte atom

   USA mają technologię i kasę na finansowanie takiego wydobycia, dodatkowo są zainteresowane TANIM powstrzymywaniem wpływów rosyjskich. Mało rzeczy tak powstrzymuje Rosję jak konkurencyjne wobec niej wydobycie surowców energetycznych. Do tego da się na tym zarobić więc co wywołuje Twoje zdziwienie?

  3. HeHe

   W jaki sposób, w jakim kontekście i przed czym Rosję "powstrzyma" wydobycie surowców energetycznych na Ukrainie których zasoby nie są tam konkurencyjne wobec zasobów rosyjskich?

 2. chyba nie

  Zrobicie dziurki w tranzytowym gazociagu?

 3. tynfa wart

  „Rozumiemy, że kwestie energetyczne będą w nadchodzących zimowych miesiącach nierozerwalnie związane z bezpieczeństwem” - mówił Kułeba"A to się rychło w czas obudzieliście .

  1. śnieżynek

   Oj tam,śnieg jeszcze w Kijowie nie spadł.

 4. Pavel

  Czy Kuleba jest idiotą? Zamiast produkować gaz, chce o tym rozmawiać ze Stanami Zjednoczonymi?