Reklama

Gaz

Globalne zainteresowanie Baltic Pipe na dniu otwartym Energinet

Fot.: Energinet
Fot.: Energinet

Energinet, firma odpowiedzialna za budowę duńskiej części Baltic Pipe, zorganizowała w swojej siedzibie Dzień Otwarty dla dostawców zainteresowanych projektem bałtyckiego gazociągu. Zainteresowanie okazało się bardzo duże.

Ponad 100 osób z całego świata, m.in. z Japonii, Australii, Rosji, Indii i Turcji zjechało się do Kopenhagi by uczestniczyć w w Dniu Informacyjnym nt. Baltic Pipe, zorganizowanym przez Energinet. Podczas spotkania organizatorzy wyjaśnili wszystkie szczegóły techniczne projektu i odpowiadali na pytania zainteresowanych.

Główny kierownik projektu ze strony duńskiej spółki, Søren Juul Larsen poinformował, iż tak wysokie zainteresowanie specjalistycznych firm z całego świata pozwoli nie tylko uzyskać korzystniejszą cenę, ale także zachęcić do współpracy na różnych etapach projektu duńskie firmy z międzynarodowymi partnerami. 

Baltic Pipe wciąż czeka na ostateczne zatwierdzenie, jednak zrealizowanie umowy umożliwi nie tylko dywersyfikację dostaw gazu dla Polski, ale także obniżenie rachunków za gaz ponad 400 tysiącom Duńczyków. 

Reklama

Komentarze

    Reklama