Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie tygodnia [16 – 22 stycznia]

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Nowy prezydent USA, sankcje na Nord Stream 2, awaria elektrowni jądrowej na Białorusi - oj, sporo się działo w tym tygodniu.

Testowa awaria

21 stycznia do sieci podłączono blok elektrowni jądrowej w Ostrowcu, który został wygaszony 16 stycznia podczas testów. Jednostka jest obecnie w ostatniej fazie testowania przed oddaniem jej do użytku.

Na Białorusi ponownie włączono blok elektrowni jądrowej


Nowy gospodarz Białego Domu

20 stycznia Joe Biden został zaprzysiężony na prezydenta USA. Warto zapoznać się z jego poglądami na kwestie energetyki i klimatu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o energetycznych planach Bidena [KOMENTARZ]


Imperium atakuje

19 stycznia USA po raz pierwszy nałożyły sankcje na gazociąg Nord Stream 2. Restrykcje objęły układającą to połączenie barkę Fortuna i jej właściciela.

USA uderzają sankcjami w statek budujący Nord Stream 2. To strzał ostrzegawczy [ANALIZA]


Mroźny rekord

18 stycznia, ze względu na falę mrozów, padł polski energetyczny rekord. Zapotrzebowanie na moc w polskim systemie elektroenergetycznym przekroczyło 27 tys. MW

Fala mrozów przyniosła Polsce rekord zapotrzebowania na moc


Górnicza propozycja nie do odrzucenia?

19 stycznia do Ministerstwa Aktywów Państwowych trafił projektu umowy społecznej przygotowanej przez związki zawodowe. Oto jej najważniejsze założenia.

Znamy szczegóły umowy społecznej przygotowanej przez górników


Orlen wchodzi w gaz

Również 19 stycznia PKN Orlen uruchomił pierwszą w historii firmy własną kopalnię gazu ziemnego. Spółka planuje kolejne odwierty.

Orlen rozpoczyna samodzielne wydobycie gazu w Polsce

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama