Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 3 października 2018 r.

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Trumpa "The Art of the Deal" w działaniu? Nowa NAFTA korzystna dla USA

Prezydent USA Donald Trump, otoczony współpracownikami, triumfalnie ogłosił w poniedziałek w Ogrodzie Różanym pomyślne zakończenie renegocjacji handlowych ze swoimi sąsiadami w Ameryce Północnej. To wydarzenie będzie miało wpływ nie tylko na gospodarkę regionu i całego świata, ale także na strategiczną przyszłość sektora energetycznego. 

Gazprom zaskarżył korzystne dla PGNiG orzeczenie trybunału arbitrażowego

Sąd Apelacyjny w Sztokholmie poinformował, iż Gazprom złożył skargę o uchylenie orzeczenia częściowego Trybunału Arbitrażowego z 30 czerwca br., w którym orzekł on, że spełniona została przesłanka kontraktowa uprawniająca PGNiG do żądania zmiany ceny za gaz dostarczany do Polski w ramach Kontraktu Jamalskiego.

PGNiG i ERU dostarczą gaz na Ukrainę

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wraz z ukraińskim partnerem Energy Resources of Ukraine – dostarczą 200 mln m sześc. gazu Ukrtransgazowi - operatorowi sieci przesyłowych i magazynów na Ukrainie - poinformowało w środę PGNiG.

Putin: Nord Stream 2 będzie realizowany

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę w Moskwie, że projekt gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec będzie realizowany. Zapewnił, że Rosja nie ma obecnie problemów z wymaganymi zezwoleniami ani też z realizacją projektu "własnymi siłami".

Ceny ropy: inwestorzy czekają na dane o amerykańskich zapasach

Ropa w USA jest wyceniana po 75 USD za baryłkę, benchmarkowa Brent na ICE kosztuje blisko 85 USD. Ceny surowca są na poziomach najwyższych od niemal 4 lat. Inwestorzy czekają na oficjalne dane o amerykańskich zapasach surowca, bo te z niezależnych źródeł wskazują na wzrost zapasów surowca - podają maklerzy.

Szef BMW: wyższe cele redukcji emisji CO2 "niemożliwe do realizacji"

Szef BMW Harald Krueger uważa, że ustanowienie wyższego celu dla redukcji emisji CO2 na poziomie 45 proc. do 2030 r. na terenie UE jest niemożliwe do realizacji. W środę PE będzie głosował nad przepisami, które mają m.in. ograniczyć emisje CO2 z nowych aut.

PGNiG: wzrasta konsumpcja gazu w Polsce

Na podstawie potwierdzonych danych sprawozdawczych Spółka informuje, że w strukturze importu PGNiG w okresie styczeń-sierpień 2018 r. udział gazu LNG wyniósł blisko 20 proc., a udział gazu z Rosji ok. 74 proc.

Media: prezes Audi zamieszany w aferę Dieselgate z milionową odprawą?

Szef Audi Rupert Stadler może otrzymać 7 mln euro odprawy jeśli nie zostanie skazany przez niemiecki sąd - donosi w środę dziennik "Handelsblatt". Dzień wcześniej Volkswagen poinformował o rozwiązaniu kontraktu ze Stadlerem.

Tesla zrealizowała plan produkcyjny Modelu 3

Amerykański koncern motoryzacyjny Tesla w trzecim kwartale 2018 r. wyprodukował 53 tys. elektrycznych sedanów Model 3 i prawie 27 tys. pojazdów Model S i Model X. Firma wywiązała się tym samym z sierpniowych zapowiedzi - podała we wtorek agencja Associated Press.

Reklama

Komentarze

    Reklama