Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 24 września 2018 r.

Fot.: PSG
Fot.: PSG

Dzisiaj energetyczny świat zelektryzowała przede wszystkim wiadomość o odkryciu nowego złoża gazu na szelfie brytyjskim oraz rezultaty szczytu OPEC. Nasza redakcja ponadto pochyliła się nad tematem skutków wczorajszych nawałnic.

Nowe złoża gazu na szelfie brytyjskim. Około 300 mld m3 i dobre warunki dla wydobycia

Spółka energetyczna Total ogłosiła odkrycie dużych złóż gazu ziemnego na północny-zachód od Wysp Szetlandzkich. Wstępne badania wskazują, że złoża zawierają ok. 300 mld m3 gazu i są łatwe do eksploatacji.

Nawałnica pozbawiła Polaków prądu. Czy czeka nas powtórka?

588 interwencji straży pożarnej od północy, 136 tys. gospodarstw domowych bez prądu – to tylko częściowy bilans nawałnicy, jaka ubiegłej nocy nawiedziła Polskę. Czy w ciągu najbliższych dni czeka nas powtórka?

Jarmicki, PGE Nowa Energia: „Musimy zmienić sposób myślenia o ładowaniu samochodu” [WYWIAD]

Z Prezesem Zarządu PGE Nowa Energia Tomaszem Jarmickim o rozbudowie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce rozmawiał Maciej Zaniewicz.

VW szacuje, że w 2020 r. sprzeda 150 tys. samochodów elektrycznych

VW szacuje, że w 2020 r. sprzeda 150 tys. samochodów elektrycznych w tym 100 tys. egzemplarzy z rodziny I.D., która powstanie na specjalnej platformie modułowej MEB. Koncern zapowiada, że w przyszłości będzie specjalizować się również w jeździe autonomicznej.

588 interwencji straży pożarnej od północy, 136 tys. gospodarstw domowych bez prądu

588 razy interweniowała straż pożarna od północy do godz. 6 w związku z usuwaniem skutków wiatru i deszczu. W większości przypadków usuwano połamane drzewa. Jedna osoba została niegroźnie ranna. Bez prądu pozostaje 136 tys. gospodarstw domowych.

Tankowanie pod dyktando OPEC i Rosji. Wnioski z niedzielnego szczytu [KOMENTARZ]

W niedzielę 23 września zakończyło się nieformalne spotkanie OPEC w Algierii z udziałem Rosji. Ostatecznie nie podjęto na nim decyzji o zwiększeniu wydobyciu ropy naftowej. Spotkanie w Algierii kolejny raz uwidoczniło różnice między Zachodem a OPEC i Rosją.

Rozwój technologii zmieni sposób zaopatrzenia i konsumpcji energii

Podczas pierwszego dnia IV Kongresu Energetycznego we Wrocławiu odbyła się dyskusja pt. „Nowe trendy w energetyce - jak rozwój technologii zmieni sposób zaopatrzenia i konsumpcji energii”. W czasie jej trwania eksperci dyskutowali o przyszłości nie tylko polskiego, ale także europejskiego i światowego sektora energii.

Ładowarki Engie pojawią się we wszystkich salonach Mercedes-Benz

Dwie firmy – należąca do koncernu Daimler AG Mercedes-Benz Polska oraz Engie Poland – 20 września podpisały umowę o współpracy przy rozbudowie infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych na bazie rozwiązań oferowanych przez ENGIE.

Spółka z grupy JSW chce stworzyć centrum logistyczne na pogórniczym terenie

Kosztem ok. 50 mln zł Jastrzębska Spółka Kolejowa (JSK) z grupy JSW zamierza stworzyć centrum logistyczne na terenie po likwidowanej kopalni Jas-Mos w Jastrzębiu-Zdroju. Przedsięwzięcie ma być gotowe w 2022 roku, by najdalej dwa lata później osiągnąć fazę dojrzałości biznesowej.

PSG zainaugurowało program walki o czyste powietrze w Zakopanem [RELACJA]

W piątek 21 września w Zakopanem odbyła się inauguracja programu „Przyłącz się, liczy się każdy oddech!”, stworzonego przez Polską Spółkę Gazownictwa. Przy okazji tego spotkania, przedstawiciele lokalnych władz, PSG, PGNIG i lokalna poseł na Sejm Anna Paluch omawiali także kwestie rozwoju sieci gazowniczej w regionie oraz konsekwencje wdrożenia niedawno uchwalonego rządowego programu Czyste Powietrze dla Zakopanego.

PSG prowadzi kampanię PRZYŁĄCZ SIĘ, LICZY SIĘ KAŻDY ODDECH!

24 września w Przemyślu Polska Spółka Gazownictwa przekazała władzom miasta profesjonalne urządzenie do pomiaru jakości powietrza, w ramach realizacji kampanii społecznej pod hasłem „PRZYŁĄCZ SIĘ, LICZY SIĘ KAŻDY ODDECH”. Celem kampanii jest walka ze smogiem, a tym samym poprawa jakości życia mieszkańców. Przemyśl to jedno z 21 wytypowanych przez PSG miast w Polsce, w których jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo mieszkańcy miasta mogli bezpłatnie zrobić spirometryczne badania płuc. 

Komentarze