Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 21 września 2018 r.

Fot. www.psgaz.pl
Fot. www.psgaz.pl

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Prezes NIK dla Energetyka24: Propozycje Ministerstwa Energii zabezpieczały interesy lobby węglowego [WYWIAD]

O tym czyje interesy zabezpieczał projekt rozporządzenia o normach jakości paliw, działaniach koniecznych do podjęcia, jeśli chcemy oddychać czystszym powietrzem oraz ocenie pracy poszczególnych ministerstw - opowiada w rozmowie z serwisem Energetyka24 Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Eksperci: Potrzebna jest specustawa dla morskich farm wiatrowych [RELACJA]

Przyszłość polskich elektrowni wiatrowych na Bałtyku zdominowała panel „Energetyka odnawialna nowej generacji” na IV Kongresie Energetycznym DISE we Wrocławiu. Eksperci byli zgodni: potrzebna jest ustawa regulująca sektor.

ME przygotuje ustawę umożliwiającą wydłużenie finansowania z budżetu restrukturyzacji górnictwa

Ministerstwo Energii przygotuje ustawę umożliwiającą wydłużenie do 2023 roku finansowania z budżetu restrukturyzacji górnictwa - wynika z planu prac legislacyjnych rządu.

To kolejny dobry tydzień dla ropy - surowiec zyskał ponad 2 proc.

To kolejny dobry tydzień dla ropy naftowej. Surowiec na giełdzie NYMEX w USA zyskał podczas sesji w tym tygodniu ponad 2 proc., chociaż w piątek na razie tanieje - podają maklerzy.

Manewry irańskiego lotnictwa w pobliżu strategicznej cieśniny Ormuz

Irańskie siły powietrzne prowadzą manewry w pobliżu cieśniny Ormuz w Zatoce Perskiej - poinformowała w piątek oficjalna irańska agencja prasowa IRNA. Ormuz to strategiczny szlak dla transportu ropy naftowej.

Vitol podpisał 15-letnią umowę na dostawy LNG z USA

Szwajcarska firma tradingowa Vitol podpisała z amerykańskim Cheniere Energy 15-letnią umowę na zakup LNG – informuje portal LNG World News.

"Przyłącz się, liczy się każdy oddech!" – wystartowała kampania Polskiej Spółki Gazownictwa

W piątek, 21 września, w Zakopanem Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła kampanię społeczną pod hasłem "Przyłącz się, liczy się każdy oddech!". Celem akcji jest walka ze smogiem, a tym samym poprawa jakości życia mieszkańców polskich miast. Zakopane jako pierwsze z 21 wytypowanych miejscowości otrzymało od PSG profesjonalne urządzenie do pomiaru zanieczyszczeń atmosfery. Mieszkańcy mogli również poddać się bezpłatnym spirometrycznym badaniom płuc.

Minister Naimski: Gazyfikacja Polski wpisuje się w szerszą strategię rządu

Rozbudowa sieci dystrybucyjnej gazu wpisuje się w szerszą strategię rządu dotyczącą stymulowania zrównoważonego rozwoju i walki z zanieczyszczeniami powietrza - mówił minister Piotr Naimski podczas konferencji prasowej w Szczawnicy. Towarzyszyła ona rozpoczęciu budowy, która pozwoli na podłączenie do sieci gazowej miasta i gminy Szczawnicę oraz gmin Słopnice, Kamienica, Łącko, Ochotnica Dolna i Krościenko nad Dunajcem.

Wiceminister Kurtyka na szczycie G7

Zmiany klimatu, redukcja plastikowych odpadów oraz działania na rzecz czystości oceanów to główne tematy szczytu ministrów środowiska i energii państw G7. Konferencja z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, pełnomocnika rządu ds. prezydencji COP24 Michała Kurtyki, odbyła się w dniach 19-20 września 2018 r. w kanadyjskim Halifax.

Komentarze