Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 14 września 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Zapraszamy do lektury kolejnego podsumowania dnia. Dziś przeczytacie o prognozowanym wzroście cen ciepła, rezultatach negocjacji ws. tranzytu gazu przez Ukrainę czy też o tym jakie zagrożenie dla amerykańskich elektrowni jądrowych niesie huragan Florence.

Prezes Veolia: "Ceny ciepła pójdą w górę"

Ceny ciepła prawdopodobnie pójdą w górę, a klienci będą oszczędzać - powiedział PAP prezes zarządu Veolia Term Marcin Orłowski.

Obajtek: Fuzja Orlenu i Lotosu jest planowana do końca 2019 roku

W kolejnym specjalnym wydaniu Krzesła Energetycznego prosto z Forum Ekonomicznego w Krynicy z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem rozmawiał red. Maciej Zaniewicz. 

NIK: Błąd w ustawie o elektromobilności. Do stref czystego transportu nie wjadą nawet rowery

W przepisach ustawy o elektromobilności jest błąd; zakazują one bowiem wjazdu do stref czystego transportu niemal wszystkim, nawet rowerzystom - mówił w piątek prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, przedstawiając drugą część raportu Izby o ochronie powietrza.

Huragan Florence zniszczy amerykańskie elektrownie jądrowe? Nie, ale postraszyć można [KOMENTARZ]

„Eksperci alarmują – na trasie huraganu Florence znajduje się sześć elektrowni jądrowych! Naukowcy nie kryją swoich wątpliwości w kwestii ich bezpieczeństwa!” - takie alarmujące doniesienia przewinęły się przez światowe i polskie media w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Jednakże, dramatyczny wydźwięk tych informacji to raczej wyrafinowana forma tzw. clickbaitu niźli rzetelny komunikat. Eksperci i naukowcy zajmujący się energetyką jądrową wiedzą bowiem, że elektrownie atomowe nie tylko nie muszą obawiać się huraganu Florence, ale też są jedynym źródłem energii, które jest doskonale przystosowane do pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach. Potwierdzają to doświadczenia z huraganem Harvey, który uderzył w Stany Zjednoczone rok temu.

Trójstronne rozmowy ws. tranzytu gazu przez Ukrainę - stanowiska Kijowa i Moskwy skrajnie rozbieżne

W trakcie drugiego spotkania w ramach trójstronnych rozmów na temat przyszłości tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę swoje stanowiska zaprezentowały delegacje ukraińska i rosyjska. Okazały się być one skrajnie rozbieżnymi.

Seria wybuchów gazu w Stanach Zjednoczonych

Co najmniej jedna osoba zginęła, a 12 zostało rannych w czwartek wskutek kilkudziesięciu eksplozji związanych z wyciekiem gazu w trzech miejscowościach w okolicach Bostonu na wschodzie USA - powiadomiła policja stanu Massachusetts. Setki osób ewakuowano.

PGE z kolejną umową na dostawy energii dla PSE

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, zawarła z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę sprzedaży energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2019 roku. Wartość kontraktu wynosi ok. 410 mln zł.

Ceny ropy lekko w górę

Dla ropy naftowej bieżący tydzień może być wzrostowy, choć zmienność na rynku jest najwyższa od blisko dwóch miesięcy.

dr inż. Zyśk: Edukacja istotnym elementem walki o czystość powietrza

"Uważam, że kluczową rolę odgrywa (...) świadomość mieszkańców polskich miejscowości, że ze smogiem możemy wygrać poprzez ich działania i decyzje. Za jakość powietrza w wymiarze lokalnym odpowiadają przede wszystkim mieszkańcy" - mówi w rozmowie z Energetyka24 dr inż. Janusz Zyśk, ekspert Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

Prezes BOŚ: Jesteśmy otwarci na finansowanie wielu form OZE

Jesteśmy dalej otwarci na finansowanie wielu form odnawialnych źródeł energii - zadeklarował prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska Bogusław Białowąs.

Reklama

Komentarze

    Reklama