Gaz

Dania wydała zgodę na budowę Nord Stream 2

Fot.: Energetyka24.com
Fot.: Energetyka24.com

Duńska Agencja Energetyczna (DEA) wydała zgodę na budowę Nord Stream 2 na obszarze duńskiej wyłącznej strefy ekonomicznej. Gazociąg częściowo będzie mógł powstać do końca roku.

DEA wydała zgodę na budowę Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii na południu od Bornholmu.

image
Fot.: DEA

 

"W dniu 3 kwietnia 2017 r. Duńska Agencja Energetyczna otrzymała wniosek o pozwolenie na budowę gazociągu tranzytowego na południowy wschód od Bornholmu na duńskich wodach terytorialnych i na duńskim szelfie kontynentalnym. Spółka wycofała ten wniosek w czerwcu 2019 roku" - czytamy w komunikacie DEA.

"W dniu 10 sierpnia 2018 r. Duńska Agencja Energetyczna otrzymała wniosek o wydanie zgody na budowę na północny zachód od Bornholmu na szelfie kontynentalnym. Ponieważ trasa ta wywołała szereg pytań dotyczących oddziaływania na środowisko i żeglugę, w marcu 2019 r. Agencja zwróciła się do spółki Nord Stream 2 AG o zbadanie południowo-wschodniej trasy na szelfie kontynentalnym" - czytamy dalej w oficjalnym komunikacie.

"Duńska Agencja Energetyczna oceniła, że trasa południowo-wschodnia na szelfie kontynentalnym jest preferowana w stosunku do trasy północno-zachodniej. Wynika to głównie z oceny oddziaływania na żeglugę i obszary Natura 2000" - konkluduje DEA.

Komentarze