Reklama

Gaz

Dania: Trudno przewidzieć termin wydania zezwolenia na budowę Nord Stream 2

Fot. www.nord-stream2.com
Fot. www.nord-stream2.com

Wiele wskazuje na to, że Kopenhaga w najbliższym czasie nie wyda zezwolenia na układanie rurociągu Nord Stream 2. Duńska Agencja Energii poinformowała, że trwa obecnie analiza wyników konsultacji publicznych i nie wiadomo jak długo potrwa ten proces.

Służby prasowe DAE poinformowały, że agencja jest obecnie w trakcie tłumaczenia i przeglądu uwag, które spłynęły ws. budowy kontrowersyjnego rurociągu. Równolegle trwa ocena złożonych przez inwestora aplikacji. 

„Obecnie trudno powiedzieć, jak długo potrwa ten proces i kiedy będzie można udzielić zezwolenia, ponieważ zależy to m.in. to m.in od liczby i treści otrzymanych odpowiedzi oraz konsultacji z poszczególnymi krajami na podstawie konwencji z Espoo” - czytamy w oświadczeniu.

Gazprom spodziewa się, że ostateczna zgoda na układanie rurociągu zostanie wydana w październiku br. Kilka tygodni temu Siergiej Kuzniec, zasiadający w zarządzie spółki, groził Duńczykom pozwem za nadmierne, jego zdaniem przeciąganie całej procedury.  Stwierdził on, że opóźnienia w budowie magistrali mogą skutkować stratami finansowymi, które „wcześniej czy później będą musiały zostać zrekompensowane”. 

Reklama

Komentarze

    Reklama