Czy Nord Stream 2 jest w agonii?

22 stycznia 2021, 13:20

Projekt Nord Stream 2 jest w poważnych tarapatach. Czy obserwujemy jego koniec?

image

 

KomentarzeLiczba komentarzy: 27
Buczacza
czwartek, 4 lutego 2021, 08:19

No i tyle? Odpowiedź na kilka prostych pytań przerasta. Prawdziwego Polaka i patriotę. Kilka prostych pytań i wnioski nasuwają się same! Podobnie jak w przypadku innych komentujących. Przy okazji ubaw miałem do niedawna. Natomiast od jakiegoś czasu tylko współczuję i już się nie śmieję. To smutne i zarazem tragiczne. Na koniec tego nierównego pojedynku. 07.02.1564 Kropiwna! Do bitwy nie doszło ponieważ moskale rzucili się do panicznej ucieczki! Co ciekawe nawet w Polsce mało kto słyszał !

Buczacza
wtorek, 2 lutego 2021, 08:41

Przy okazji gdzieś mi tam śmignął film Katyń? Jesteś dumny z tego że go w kinach nie było? A tylko na specjalnych pokazach. Tylko dla niektórych specjalnie wyselekcjonowanych? Bo ja nie! Rusofobia! Rozumiem że dla ciebie i podobnych. Negatywna opinia o rosji to rusofobia? Wiesz że tak samo mówi putin i ławrow? Ciekawe nie. Ta negatywna opinia w moim przypadku nie bierze się z niczego. Tylko z historii i współczesności. Przy okazji rusofobia w twoim przypadku brzmi kuriozalnie. W przypadku gdy ktoś kto pogardliwie wypowiada się o Polsce i Polakach. A reakcja na Ukrainę przypomina atak wyrostka ! Na koniec rozumiem że w 89 pojawiła się w twoim przypadku depresja,która pogłębiła się w 91 ?

Z gor Alp
sobota, 22 maja 2021, 09:30

Za Katyn odpowiedzilny byl Gruzin Stalin. Wsrod wykonujacych egzekucje byli Wegrzy, Zydzi, Bialorusini i Ukraincy i Rosjanie. Pretensje do Sakaschwillego prosze kierowac. Katyn lezal w obrebie uzupatorskiego panstwa polskiego ale na ziemiach od 1400 lat bialoruskich. Polskich oficerow tam nie mialo prawa byc.

Buczacza
niedziela, 31 stycznia 2021, 19:08

Myślało myślało dwa dni myślało i wymyślało! Jak na kogoś kto jeszcze nie tak dawno w ciągu dzionka był w stanie strzelić 50-kom. to słabo. Żeby nie powiedzieć cieniutko. Przy okazji nawet w weekend nie dają wam wolnego? Rebiata! Tak myślało, że nawet nie odpowiedziało na pytania? I standartowo przepisało moją wypowiedź ?Może jakieś prawo własności? No tak prawo i rosja to coś co się nie łączy. Ponawiam Czaśniki? Mordy polityczne w rosji? Styl władzy? Czy też przypadkowa zbieżność poglądów z twoim padre putinem? Doczekam się czy przerasta to twoje spectrum inteligencji! Pamiętajcie że na horyzoncie pojawia się następne genialne zwycięstwo Polaków! Rozumiem że do pogardy wobec Polski i Polaków też się odniesiesz? Przy okazji w Szwecji w parlamencie rozmawiano o NATO w ubiegłym roku a nie wieku! Zastanawia mnie skąd u ciebie takie skłonności do konfabulacji? Prywatne też tak samo? Na koniec jest jeden problem a mianowicie odmienne zdanie od twojego padyszacha putina. On w przeciwieństwie do ciebie uważa że rosja to spadkobierca zsrr! Tak pięknie jednym słowem odcinasz się od zsrr! A on tego nie potrafi....Tym bardziej że bardak taki typowy rosyjski jak był tak dalej jest. Bida no cóż nie ma się czym pochwalić. A korupcja, głupota, nepotyzm, zakłamanie i likwidacja inaczej myślących to przecież zsrr. Więc mój drogi uważaj bo z chłopakami z fsb nie ma żartów! Jak trzeba to przyjadą i.....? Ps pamiętaj o literaturze .

Buczacza
piątek, 29 stycznia 2021, 10:04

Jeszcze jedno "szczekają na rosję" ! Pogarda jaka wypływa z tego określenia w stosunku do Polski i Polaków bije po oczach. Faktycznie ( prawdziwy z ciebie Polak i patriota) .

Buczacza
czwartek, 28 stycznia 2021, 21:13

Jeśli już to nie tego się spodziewałem. Pewnie za dużo wymagać nie można. Jak pokazuje historia tego forum też nie ma od kogo. Bo niby czego się spodziewać po kimś kto uważa, że strzał w potylicę wbijanie noża w plecy i atakowanie szpitali to standard? Strzał w potylicę kilkudziesięciu tysięcy Polaków nawet nie jeńców bo przecież nikt nikomu nie wypowiedział wojny? Podobnie jak kłamanie przez 50-lat , że to nie my tylko tamci! Taki rosyjski standard . Jak widzę dla niektórych to treść życia i zarazem sens. Swego czasu Prymas Wyszyński powiedział o gen. Jaruzelskim biedny człowiek. W przypadku mojego adwersarza mam takie same skojarzenia. Mniej więcej 2-tyg temu ktoś napisał " nie wiem co jest gorsze nadgorliwość brak elementarnej wiedzy czy też może zwykła ludzka głupota". Ten ktoś to napisał do ciebie! Pod tym też się podpisuję. I podobnie jak on współczuję i to bardzo. Szczekanie na rosję! I to pisze Polak bo tak siebie przedstawiłeś rok temu? Węgry-przy całej mojej sympatii do tego kraju i mieszkańców. Podpieranie się krajem w którym od roku nie ma niezależnej gazety jest komiczne. NATO Ukraina,Gruzja śmiechu warte ? Chyba w twojej głowie! W tamtym roku jeden kraj nawet zmienił nazwę żeby tylko być członkiem? A w Szwecji rozmawiają o tym w parlamencie! W Finlandii podobnie jest ogólno narodowa debata o tym samym! Póki co żaden kraj nawet nie myśli o wystąpieniu z tego NATO. Rozumiem że do mojego pierwszego komentarza w tym wątku też się odniesiesz. Tym bardziej że na horyzoncie czasowym pojawia się następne genialne zwycięstwo nad moskalami! I jeszcze jedno tak ogólnie. Jeśli zapytać tak kolokwialnie każdego na tym forum. Synku skąd jesteś to wszyscy odpowiedzą z Polski. Niektórzy nawet nie pytani tak się przedstawiają. Tylko nie potrafię zrozumieć dlaczego cytując klasyka tego forum od ( gazu). I przepisując dane z jego komentarza plus dodając oficjalne dane z Polski. Natychmiast pojawia się jakiś obrońca rosji i udowadnia mi że rosja to potęga a Polska to kraj 3-świata? A przecież z tych danych wynika coś zupełnie innego! Komentator może odniesiesz się do tego?

HeHe
sobota, 30 stycznia 2021, 16:52

Po pierwsze to na temat sprawstwa zbrodni 21 500 naszych oficerów przez 50 lat kłamali SOWIECI a ROSJANIE przekazali nam prawie wszystkie dokumenty z sowieckich archiwów jej dotyczące i OFICJALNIE stwierdzili, że to SOWIECKIE organy bezpieczeństwa są jej winne. Mówili o tym w oficjalnych przemówieniach prezydent Jelcyn oraz premier Czernomyrdin a w roku 2007 na prośbę Putina film "Katyń" Wajdy został wyświetlony w niedzielnym prime time przez kanał 1 rosyjskiej TV. Tego samego dnia Putin zorganizował projekcję tego filmu dla rządu oraz prezydenckiej administracji na której to projekcji sam był obecny. Ponadto od lat '90 wszystkie rocznice tej zbrodni obchodzone przez Polaków mają honorową asystę armii rosyjskiej. Po drugie palestyńskie szpitale "suki" czyli bazary oraz obozy uchodźców od 1967 roku atakowane były niezliczoną ilość razy przez armię izraelską a w Afganistanie od 2001 roku i w Iraku od 2003 roku przez Amerykanów. Po trzecie to co wspólnego ma rzekomy brak niezależnej gazety na Węgrzech z DOSKONAŁYMI kontaktami utrzymywanymi przez ten kraj z Rosją? Za władzy przed Orbanem było tak samo a Węgrzy mogli i nadal mogą uczyć się w szkole takiego języka jakiego chcą. Po czwarte to w Szwecji i Finlandii "rozmawiali w parlamencie" o przystąpieniu do NATO w czasach kiedy istniał ZSRR i wynika z tego to, że nadal "rozmawiają w parlamencie" a w żadnym z tych krajów nie ma "ogólnonarodowej debaty" na ten temat. Nadal twierdzę, że "oczekiwanie w kolejce" przez Ukrainę i Gruzję czy zmiana nazwy przez Macedonię Północną jest kiepskim żartem i ma znaczenie "chyba w twojej głowie" a realne znaczenie ma postawa Turcji, Francji czy Niemiec które prowadzą WŁASNĄ politykę, kompletnie niezależną i często sprzeczną z polityką oficjalnych organów NATO. Skoro przypominamy o tym co "ktoś kiedyś" napisał na czyj temat to ktoś parę tygodni temu na twój temat napisał mniej, więcej tak - to typowy "prawdziwy Polak" opętany nienawiścią do Rosji ale że z wiedzą u niego tragicznie kiepsko a więc w tym co pisze wychodzą takie "kwiaty". Poza wszystkim, odnośnie poniższego tekstu to "ponieważ" w polskiej pisowni jest pisane przez "ż" a "te" jest stosowane do liczby mnogiej czyli nie piszemy i mówimy "TE nieliczenie się" tylko "TO nieliczenie się" a "TE nieliczenia się". Zatem TO piwo, TO prześcieradło, TO nieliczenie się z niczym.

Pan Ferdek
sobota, 30 stycznia 2021, 20:05

Myślisz, że on to "ogranie"? W życiu, to fan "klasyka", któremu nikt nie wmówi, że "białe jest białe a czarne jest czarne" no i oczywiście jeden z "nielicznych" prawdziwych "patriotów".

HeHe
niedziela, 31 stycznia 2021, 13:49

Na podstawie jego dotychczasowej twórczości należy się obawiać, że niestety masz rację.

Tweets Energetyka24