Reklama

Gaz

Cruz o NS2: Biden od dawna leżał w łóżku z Putinem, teraz się tulą

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Senator Ted Cruz uważa, że porozumienie w sprawie Nord Stream 2 będzie pokoleniowym zwycięstwem Rosji oraz katastrofą dla Stanów Zjednoczonych i sojuszników.

„(…) będzie to pokoleniowe zwycięstwo geopolityczne Putina oraz katastrofa dla Stanów Zjednoczonych i naszych sojuszników. Prezydent Biden łamie prawo amerykańskie i całkowicie poddał się Putinowi” - grzmi Ted Cruz w swoim oświadczeniu.

Senator zwraca też uwagę na długofalowe konsekwencje dzisiejszych decyzji administracji USA: „Za kilkadziesiąt lat rosyjscy dyktatorzy nadal będą czerpiąc miliardy z daru Bidena, a Europa nadal będzie podlegać rosyjskiemu szantażowi energetycznemu. Zawsze wiedzieliśmy, że Biden był w łóżku z Putinem, teraz się tulą”.

Wcześniej Cruz wielokrotnie krytykował administrację Bidena za zbyt miękkie, jego zdaniem, stanowisko wobec kontrowersyjnego gazociągu. W przeszłości zasłynął m.in. blokowaniem kandydatury Williama Burnsa na stanowisko szefa CIA. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę na stanowisko Republikanów, którzy uważają, że Joe Biden nie robi wystarczająco wiele, aby zatrzymać realizację kontrowersyjnej inwestycji. 

Reklama
Reklama

Komentarze