Reklama

Gaz

Bundestag: przewodniczący komisji gospodarki ponownie broni Nord Stream 2

Fot. Steffen Voß / Flickr
Fot. Steffen Voß / Flickr

Klaus Ernst, szef komisji ds. gospodarki i energetyki w Bundestagu, oświadczył, że „z zadowoleniem” przyjął informację o planowanym wznowieniu budowy Nord Stream 2.

Zdaniem polityka jest to dowód, że Stanom Zjednoczonym nie udało się „zastraszyć” większości firm zaangażowanych w projekt. Uważa on również, że Europa potrzebuje skuteczniejszych narzędzi, aby skutecznie bronić się przez ingerencjami USA w politykę energetyczną UE.

Ernst twierdzi, że Niemcy potrzebują Nord Stream 2, ponieważ bez niego nie tylko wzrosną ceny gazu, ale także import LNG z USA. Miałoby to być wysoce niekorzystne ze względów środowiskowych, ponieważ amerykańskie koncerny wykorzystują w swoich działaniach szczelinowanie hydrauliczne.

Deputowany jest znany ze swoich prorosyjskich poglądów i wielokrotnie w przeszłości stawał w obronie kontrowersyjnego gazociągu. Dla przykładu, w końcówce lipca był „wstrząśnięty działaniami rządu USA”, które stanowić mają „bezpośrednią ingerencję w suwerenność Niemiec i Europy". Domagał się podjęcia zdecydowanych kroków odwetowych.

Reklama

Komentarze

    Reklama