Reklama

Gaz

Awaria gazociągu w województwie lubuskim

Fot. www.psgaz.pl / ilustracyjne
Fot. www.psgaz.pl / ilustracyjne

Polska Spółka Gazownictwa z Grupy Orlen informuje, że w sobotę 3 grudnia, podczas robót ziemnych wykonywanych przez firmę zewnętrzną, doszło do uszkodzenia gazociągu wysokiego ciśnienia w m Łupowo w województwie lubuskim.

Reklama

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia służby PSG przystąpiły do usuwania awarii. Sytuacja jest pod kontrolą i nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i mienia okolicznych mieszkańców.

Reklama

W wyniku awarii poszkodowanych zostało dwóch pracowników firmy prowadzącej roboty ziemne. Udzielono im na miejscu pomocy medycznej, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Bezpośrednio po awarii ewakuowano mieszkańców okolicznych domów oraz wstrzymano ruch kolejowy oraz drogowy. Po wyjaśnieniu sytuacji pod kątem bezpieczeństwa mieszkańcy wrócili do swoich domów, przywrócono kursowanie pociągów, a ruch kołowy odbywa się bez przeszkód.

Reklama

Czytaj też

Na miejscu pracują służby PSG z Grupy Orlen, które badają przyczyny awarii i usuwają jej skutki. Z powodu uszkodzenia gazociągu mogą wystąpić problemy z dostawą gazu dla mieszkańców gmin: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec z województwa lubuskiego, a także gmin Dębno i Mieszkowice z województwa zachodnio-pomorskiego. Polska Spółka Gazownictwa z Grupy ORLEN pozostaje w kontakcie z lokalnymi władzami i pracuje nad minimalizacją skutków ewentualnych ograniczeń w dostawach gazu dla mieszkańców wymienionych gmin.

Będziemy na bieżąco informować opinię publiczną nt. rozwoju sytuacji.

Pytania ze strony mediów prosimy kierować do rzecznika prasowego Polskiej Spółki Gazownictwa Grzegorza Cendrowskiego (tel.: 667 671 645; [email protected] )

PSG / Mat. prasowe

  • PSG
Reklama

Komentarze

    Reklama