Reklama

Elektroenergetyka

Fortum zakończyło inwestycję wartą 50 mln zł

Fortum zakończyło wartą 50 milionów złotych budowę nowej ciepłowni w Bytomiu. Ekologiczne źródło ciepła o mocy 25 megawatów powstało zgodnie z harmonogramem i zapewni bytomianom bezpieczne dostawy ciepła sieciowego. W trakcie ceremonii otwarcia nowej ciepłowni, Fortum zainaugurowało również budowę sieci, która pozwoli na połączenie systemów ciepłowniczych Bytomia i Zabrza.

Nowa ciepłownia Fortum w Bytomiu będzie spełniała rygorystyczne normy środowiskowe i została zaprojektowana tak, aby w przypadku dalszego zaostrzenia limitów emisyjnych w przyszłości, mogła zostać do nich dostosowana bez konieczności ingerencji w jej konstrukcję.

 

Zakład powstał na terenie istniejącej elektrociepłowni w Miechowicach. W pełni zautomatyzowana jednostka została wyposażona w nowoczesny kocioł wodno-rusztowy, komin o wysokości 60 metrów oraz ponad stumetrowy most nawęglania. Generalnym wykonawcą prac budowlanych była firma Erbud S.A., która zrealizowała je zgodnie z przyjętym harmonogramem i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

 

Zobacz także: Nowy gracz na polskim rynku energii elektrycznej i gazu

Komentarze