Reklama

Portal o energetyce

Energetyczne podsumowanie dnia - 22 sierpnia 2018 r.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia.

Prezydent Krakowa apeluje do rządu ws. norm jakości węgla

To pozorne zmiany legislacyjne; wprowadzą do sprzedaży zasiarczony i wilgotny węgiel, miał, muły czy flotokoncentraty - tak prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ocenia projektowane rozporządzenie ME. Wystosował w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego i szefa ME Krzysztofa Tchórzewskiego.

Mocny spadek zapasów ropy w USA

Ropa naftowa w USA drożeje po mocnym spadku amerykańskich zapasów surowca - podają maklerzy.

Naukowcy: Polska odczuwa zmiany klimatu

Ekstremalne zjawiska pogodowe, susza, więcej szkodników roślin, dłuższe zakwity sinic czy częstsze śnięcia ryb – to możliwe skutki zmian klimatycznych i upałów w Polsce. Zdaniem niektórych naukowców tegoroczna fala upałów na świecie sprawi, że 2018 r. będzie wyjątkowo gorący.

Volkswagen planuje zwolnienia w związku z aferą dieslową

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen planuje zwolnić grupę menadżerów i inżynierów zamieszanych w aferę dieslową - donoszą niemieckie media. Wśród nich ma być były szef ds. rozwoju marki Heinz-Jakob Neusser.

W kopalni Murcki-Staszic zginął górnik

49-letni górnik zginął w środę rano w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach – podał Wyższy Urząd Górniczy (WUG). To jedenasta ofiara śmiertelna w polskim górnictwie węgla kamiennego w tym roku.

FT: Nord Stream 2 sprzeczny z interesami Unii Europejskiej

Budowa gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec jest wbrew interesom UE i Wspólnota powinna zablokować ten podważający unijną politykę energetyczną projekt - pisze środowy "Financial Times" w artykule redakcyjnym.

"Solidarność": program Czyste Powietrze eliminuje węgiel

Realizacja rządowego programu Czyste Powietrze uderza w ekonomiczne podstawy polskiego górnictwa, eliminując węgiel z krajowej gospodarki – ocenili liście w skierowanym w środę do premiera RP Mateusza Morawieckiego związkowcy z „Solidarności”.

Winter is coming, czyli konsultacje powietrza nie poprawią

Jesień i zima zbliżają się nieubłaganie, a z nimi powróci na nasze ulice i łamy mediów problem smogu. Teoretycznie jesteśmy bliżej jego rozwiązania, gdyż ustawa i rozporządzenie o jakości paliw, czyli głównie węgla, spowodowałyby wyrzucenie z obrotu paliwa najgorszej jakości - (m.in. mułów i flotokoncentratów). Przyjęte rozwiązania prawne wpisują się w działania, mające na celu poprawę jakości powietrza, dzięki którym ograniczony zostanie smog i napływ węgla niesortowanego do Polski. Taka regulacja wprowadzana jest po raz pierwszy, do tej pory jakość paliw stałych nie była regulowana.

Reklama

Komentarze

    Reklama