Reklama

Elektroenergetyka

Energa ponownie wygrała przetarg na dostawy prądu dla PKP

Fot. Energa
Fot. Energa

Energa Obrót SA po raz trzeci z rzędu wygrała przetarg na dostawy energii elektrycznej dla PKP Polskich Linii Kolejowych SA. Kolejowy operator jest klientem spółki nieprzerwanie od 2014 roku. I będzie nim dalej, aż do 2019 roku włącznie. To jeden z największych przetargów, jakie do tej pory ogłoszono w Polsce, opiewający na blisko 600 GWh.

Przetarg dotyczył ponad szesnastu tysięcy punktów poboru energii elektrycznej na terenie całego kraju. Oprócz Energi Obrót, udział brały w nim także PGE Obrót oraz Enea SA.

„Przetarg PKP PLK to duma i wizytówka naszego portfela instytucji publicznych.Wartość brutto kontraktu robi wrażenie – to ponad 160 mln zł. Utrzymanie tak dużego klienta to pozytywna prognoza dla wyników sprzedaży w tym segmencie. Dzięki zdobywaniu takich kontraktów Energa od lat utrzymuje status lidera rynku przetargowego. Budowany konsekwentnie, od wielu lat portfel klientów instytucjonalnych pozwala poznać indywidualne profile zużyć poszczególnych przedsiębiorstw i instytucji, precyzyjnie przygotować oferty pod największych odbiorców energii oraz uzyskać stosowne referencje” – mówi Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu Energi Obrót odpowiedzialny za sprzedaż na rynku przetargowym.

Zobacz także: Energa dostarczy prąd PKP Intercity

Energa Obrót SA jest wiodącym uczestnikiem rynku przetargowego w Polsce. Oprócz klientów z rynku kolejowego (PKP PLK, PKP SA czy PKP Intercity) posiada w swoim portfelu największe polskie miasta, m.in. Warszawę, Łódź, Wrocław, Częstochowę, Lublin, Rybnik, Wałbrzych, Gorzów Wielkopolski, Legnicę, a z naszego historycznego terenu działania przede wszystkim – Gdańsk z całą grupą zakupową, Kalisz z grupą zakupową czy Słupsk. Energię w przetargu kupuje od nas także Telewizja Polska SA oraz PSE SA. Wolumen portfela przetargowego sięga już 3 TWh.

kn/Energa

Reklama

Komentarze

    Reklama