Reklama

Wiadomości

Koniec pewnej epoki. VW ogłasza: nie będzie już spalinowych Golfów

Autor. Pixabay

Koncern Volkswagen ogłosił, że nie będzie już tworzył kolejnych edycji modelu Golf wyposażonych w silniki spalinowe. Najnowsza 8. wersja będzie zatem ostatnią spalinową generacją tego kultowego samochodu.

Reklama

Jak poinformowała Agencja Reutera, koncern Volkswagen ogłosił, że nie będzie już tworzył kolejnych edycji modelu Golf wyposażonych w silniki spalinowe. Obecna 8. generacja tych kultowych aut będzie zatem ostatnią taką wersją.

Reklama

Decyzję koncernu przekazał szef marki, Thomas Schaefer. W wywiadzie dla niemieckiego Automobilwoche stwierdził on, że obecna generacja ma służyć do końca bieżącej dekady.

Czytaj też

Model Golf produkowany jest od 1974 roku, przez lata był najlepiej sprzedającym się autem w Europie. Decyzja o zakończeniu rozwijania spalinowych wersji tego pojazdu to część szerszej polityki jego producenta, Volkswagena. Niemiecki gigant motoryzacyjny zamierza do 2030 roku sprzedawać w Europie głównie pojazdy elektryczne. Elektroauta mają wtedy stanowić 80% europejskich sprzedaży Volkswagena. W skali globalne ma to być 50%.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama