Reklama

Wiadomości

Niemcy nie wierzą już w OZE, chcą gazu i atomu. Zaskakujące wyniki sondażu

fot. betexion / pixabay
fot. betexion / pixabay

Według sondażu przeprowadzonego przez niemieckie telewizje RTL i NTV, aż 88% Niemców nie wierzy w to, że ich kraj może w przewidywalnej przyszłości zasilić się wyłącznie źródłami odnawialnymi.

Reklama

Według sondażu przygotowanego przez niemieckie telewizje RTL i NTV, aż 88% Niemców nie wierzy w to, że ich kraj może w przewidywalnej przyszłości zasilić się wyłącznie źródłami odnawialnymi, takimi jak wiatr i słońce. Przeciwnego zdania było zaledwie 10% respondentów.

Reklama

Co ciekawe, bardzo niski poziom wiary w OZE występuje nawet wśród zwolenników partii Zielonych, którzy forsują wizję gospodarki opartej wyłącznie na źródłach odnawialnych. W cel 100% OZE osiągnięty w najbliższych latach wierzy jedynie 18% respondentów deklarujących się jako wyborcy Zielonych, 80% tej wiary nie podziela.

Czytaj też

Najniższy odsetek przekonanych o możliwości zasilenia gospodarki występuje wśród wyborców Alternatywy dla Niemiec - jedynie 3% zwolenników tej partii uważa, że RFN może być w przewidywalnej przyszłości zasilana wyłącznie OZE.

Reklama

Innym zaskakującym wynikiem sondażu jest wysokie poparcie dla energetyki jądrowej. Respondentów zapytano bowiem także o to, jakie konwencjonalne źródło energii powinno być dalej wykorzystywane. 59% odpowiedzi wskazało na gaz ziemny, a 57% - na atom.

Sondaż przeprowadzano w dniach 24-27 marca na reprezentatywnej próbie 1001 osób.

Reklama

Komentarze

    Reklama