Reklama

Wiadomości

Kalifornia prosi mieszkańców, aby nie ładowali swoich samochodów

Fot. Canva

Z powodu fali upałów, która nawiedziła Kalifornię, władze stanu zaapelowały do mieszkańców, by unikali ładowania pojazdów elektrycznych w godzinach szczytu.

Zarówno operator systemu, jak i urzędnicy apelują do mieszańców, by unikali ładowania pojazdów elektrycznych i ograniczyli oświetlenie swoich posesji między godzinami 16 a 21, gdy zapotrzebowanie na energię jest największe.

Prognozy nieubłaganie wskazują, że w najbliższym czasie temperatura za dnia może sięgać nawet 40 stopni Celsjusza. Przekuje się to na zwiększone zużycie energii, choćby przez intensywniejszą prace klimatyzatorów w domach i lokalach.

Czytaj też

Kalifornię zamieszkuje blisko 40 mln mieszkańców, lecz zarejestrowanych pojazdów elektrycznych jest niespełna pół miliona.

Apel pojawił niespełna tydzień po tym, gdy władze stanowe przyjęły projekt, by do 2035 roku wszystkie nowe sprzedawane samochody były hybrydami, elektryczne lub napędzane na wodór. By ten cel mógł się spełnić, konieczne jest zapewnienie nieograniczonego dostępu do energii, co jak pokazał obecna sytuacja, nie jest to jeszcze możliwe.

Komentarze