• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

Tesla prowadzi rozmowy z LG Chem ws. dostaw baterii

Fot.: commons.wikimedia.org
Fot.: commons.wikimedia.org

Producent pojazdów elektrycznych Tesla prowadzi zaawansowane rozmowy z południowokoreańskim koncernem z branży chemicznej LG Chem w sprawie dostaw baterii do szanghajskiej fabryki firmy z USA - podała w piątek agencja Reutera, powołując się na osoby znające szczegóły sprawy.

Rozmowy z LG Chem mają pozwolić koncernowi Elona Muska na dywersyfikację dostawców baterii dla jego pojazdów elektrycznych. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo miałoby zaopatrywać fabrykę Tesli w chińskim Szanghaju, która ma produkować rocznie nawet 400 tys. samochodów. Według jednego ze źródeł agencji, firmy zawarły już w tej sprawie porozumienie. LG Chem ma obecnie modyfikować niektóre z fabryk w Nankin we wschodnich China, aby produkować w nich nowe rodzaje baterii samochodowych.

Obecnie jedynym dostawcą baterii Tesli jest japońska firma Panasonic, która jako jedna z nielicznych dużych graczy ma doświadczenie w produkcji baterii cylindrycznych. Spółka zapowiedziała, że może dostarczać baterie do szanghajskiej fabryki Tesli zarówno z Japonii i Stanów Zjednoczonych, jak i z Chin. Według Reutera Tesla tuż po uruchomieniu produkcji w Szanghaju najprawdopodobniej wciąż będzie korzystać z baterii Panasonica, a w przyszłości również od lokalnych producentów. W tym kontekście wskazywany jest chiński producent Contemporary Amperex Technology (CATL).

Założyciel i dyrektor generalny Tesli dywersyfikację dostawców zapowiedział jeszcze w listopadzie 2018 r. Wówczas poinformował także, iż firma będzie produkować wszystkie moduły baterii w fabryce w Chinach, w której powstawać będą Model 3 i Model Y.

Źródło:
PAP

Komentarze