Reklama

Elektromobilność

Grupa PKP PLK: 4 mln zł dla służby zdrowia na walkę z koronawirusem

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Grupa PKP Polskie Linie Kolejowe przekazała łącznie 4 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, środków zabezpieczenia sanitarnego oraz pilne potrzeby szpitali w walce z koronawirusem - poinformowała kolejowa spółka w poniedziałkowym komunikacie.

"Środki przekazane przez Grupę Kapitałową PKP Polskich Linii Kolejowych służą wsparciu służb medycznych, które walczą z pandemią koronawirusa. Kolejarze wiedzą co znaczy służba, a tym bardziej służba dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia" – powiedział cytowany w komunikacie prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Dodano, że PKP Polskie Linie Kolejowe udostępniły również 76 samochodów do dyspozycji wojewodów na potrzeby służby zdrowia.

"Spółki z zaangażowaniem kapitałowym Skarbu Państwa odgrywają istotną rolę w systemie gospodarki. Włączają się szeroko w przeciwdziałanie pandemii i jej skutków. PKP Polskie Linie Kolejowe oraz spółki z grupy kapitałowej PLK, pomagają służbom medycznym finansowo i rzeczowo" - dodał cytowany w komunikacie sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski.

Jak informują PKP PLK, spółka zawiesiła obciążanie przewoźników opłatami z tytułu rezygnacji z całej lub części trasy od 13 marca do odwołania.

Ponadto, PLK obniżyły o 80 proc. opłaty najemcom działającym na dworcach, peronach i przejściach.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama