GM w 2035 roku chce produkować tylko samochody elektryczne

29 stycznia 2021, 14:39
general motors flickr
Fot. Flickr

GM dąży do całkowicie elektrycznej przyszłości - chce eliminacji wszystkich emisji z rur wydechowych z nowych lekkich pojazdów do 2035 roku.

Plany związane są z szerszą strategią, aby do 2040 roku stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Amerykański lider sprzedaży samochodów ogłosił, że do połowy bieżącej dekady będzie oferował 30 całkowicie elektrycznych modeli na całym świecie. Łącznie do końca 2025 roku 40% oferowanych przez firmę modeli amerykańskich będą stanowić pojazdy elektryczne (BEV).

Producent samochodów zainwestuje 27 miliardów dolarów w pojazdy elektryczne i autonomiczne w ciągu najbliższych pięciu lat. To więcej niż 20 miliardów dolarów zaplanowanych przed rozpoczęciem pandemii COVID-19.

"General Motors dołącza do rządów i firm na całym świecie, aby stworzyć bezpieczniejszy, bardziej ekologiczny i lepszy świat" - powiedziała Mary Barra, prezes i dyrektor generalny GM w oświadczeniu.

"Zachęcamy innych do pójścia w ich ślady i wywarcia znaczącego wpływu na naszą branżę i całą gospodarkę" - dodała Barra.

Na początku miesiąca GM zaprezentowało nowe logo i tożsamość marki, dając do zrozumienia, że znacznie zwiększy ofertę pojazdów elektrycznych.

"Nowe logo GM zawiera gradient kolorów w żywych odcieniach błękitu, przywołując czyste niebo przyszłości bezemisyjnej i energię platformy Ultium" - oświadczył GM na początku stycznia.

Reklama

Reklama

Ogłoszenie GM w sprawie pojazdów bezemisyjnych do 2035 r. pojawiło się kilka dni po tym, jak prezydent Joe Biden obiecał, że w ramach swojej agendy klimatycznej zastąpi prawie 650 tys. pojazdów federalnych samochodami elektrycznymi.  

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24