• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

Wybrano nowego prezesa Fortum

Fot. Fortum / Flickr
Fot. Fortum / Flickr

Markus Rauramo obejmie funkcję prezesa i dyrektora generalnego Fortum z dniem 1 lipca 2020 r.

Spółka informuje, że proces rekrutacji na stanowisko dyrektora finansowego (CFO) rozpoczyna się natychmiast. W tym czasie funkcję będzie pełnił Timor Karttinen.

Dotąd Markus Rauramo pełnił w Fortum funkcję dyrektora finansowego (CFO). W firmie pracuje od ośmiu lat. Markus Rauramo, wraz z Pekką Lundmarkiem, odchodzącym CEO, przeprowadził proces przejęcia grupy Uniper. Od dwóch lat przewodniczy także Radzie Nadzorczej Uniper.

W ciągu ośmiu lat swojej pracy w Fortum, pełnił także funkcję wiceprezesa wykonawczego dywizji City Solutions, z powodzeniem rozszerzając zakres jej działań. Dywizja City Solutions zajmuje się teraz nie tylko ciepłownictwem, ale także recyklingiem i gospodarką odpadową.

W 2013 r. jako dyrektor finansowy (CFO), Rauramo dodatkowo pełnił obowiązki CEO. Zanim dołączył do Fortum pracował w Stora Enso, jednej z największych firm branży leśnej na świecie – pracując na kilku międzynarodowych stanowiskach, odgrywał kluczową rolę w restrukturyzacji i przekształceniu działalności tej firmy. (Fortum)

Komentarze