Reklama

Wiadomości

WOT w Turowie. Żołnierze uczą się chronić infrastrukturę energetyczną

Autor. WOT

Elektrownia Turów, oddział spółki PGE GiEK podpisała porozumienie z 16. Dolnośląską Brygadą Obrony Terytorialnej. W ramach współpracy żołnierze WOT odbędą m.in. szkolenia z zakresu naprawy uszkodzeń energetycznych, czy reagowania na skutki ewentualnych klęsk żywiołowych.

Reklama

Jak poinformowała w czwartek spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, porozumienie zostało podpisane przez dyrektora Elektrowni Turów Oktawiana Leśniewskiego i dowódcę 16 DBOT płk Artura Barańskiego.

Reklama

Zdaniem wiceprezesa ds. finansowych, reprezentującego zarząd spółki PGE GiEK Sławomira Podkówki, porozumienie będzie okazją do wymiany doświadczeń dla obu stron i pozwoli na doskonalenie procedur oraz technik wsparcia przez żołnierzy WOT cywilnych systemów kryzysowych, związanych z infrastrukturą energetyczną. "Podobną współpracę z jednostkami wojsk obrony terytorialnej planujemy rozszerzyć również na inne oddziały spółki PGE GiEK" – zapowiedział.

Jak wyjaśnił dyrektor Elektrowni Turów, celem planowanych szkoleń będzie przekazanie żołnierzom obrony terytorialnej niezbędnej wiedzy w zakresie energetyki, w tym dotyczącej usuwania i naprawy uszkodzeń energetycznych. "Będzie to również doskonała okazja do wypracowania optymalnego schematu współpracy, który może zostać wykorzystany w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń wymagających szybkiej reakcji obu podmiotów" – podkreślił Leśniewski.

Reklama

Czytaj też

Do zadań 16. Brygady WOT należeć będzie również przekazywanie informacji o zagrożeniach i ewentualnych zdarzeniach, istotnych z punktu widzenia realizacji zadań przez Elektrownię Turów.

"Jednym z bardzo ważnych obszarów działalności brygady jest ochrona obiektów i instytucji ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa. Niewątpliwie Elektrownia Turów jest takim obiektem. Podpisane porozumienie pozwoli lepiej poznać się nawzajem naszym podmiotom co bezsprzecznie wpłynie na podniesienie poziomu realizacji naszych zadań" – stwierdził płk Barański.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama