Reklama

Wiadomości

Ukraiński minister: mamy pewne rezerwy energii elektrycznej

Autor. mev.gov.ua

Jeśli nie będzie nowych rosyjskich ataków na infrastrukturę krytyczną to nie będzie też kolejnych przerw w dostawach prądu - poinformował w sobotę na Telegramie minister energetyki Ukrainy Herman Hałuszczenko. Dodał, że zdołano zgromadzić „pewne rezerwy” energii.

Reklama

"Kolejne restrykcje w dostawach prądu nie będą wprowadzane pod warunkiem, że nie będzie nowych ataków rosyjskich na urządzenia infrastruktury energetycznej" - zapowiedział Hałuszczenko.

Reklama

Dodał, że ewentualne przerwy w dopływie prądu mogą być jedynie spowodowane pracami naprawczymi.

Czytaj też

Rosja rozpoczęła w październiku, po doznaniu serii porażek na froncie, masowe ataki bombowe na infrastrukturę energetyczną Ukrainy, pozbawiając miliony ludzi prądu i ogrzewania.

Reklama

Hałuszczenko przyznał, że tegoroczny sezon grzewczy na Ukrainie "był wyjątkowo trudny". "Jednak nasi inżynierowie zdołali utrzymać funkcjonowanie systemu energetycznego i już trzeci tydzień z rzędu produkcja energii pokrywała potrzeby konsumentów, mamy też pewne rezerwy" - napisał minister.

Stany Zjednoczone zapowiedziały w ub. piątek przeznaczenie 10 mld dolarów na pokrycie potrzeb Ukrainy w dziedzinie energetyki, w tym na zakup agregatów prądotwórczych.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama