Reklama

Wiadomości

Rząd zamierza przejmować długi osób, które nie mogą płacić rachunków za energię

Fot. Canva

Gabinet premiera Marka Ruttego chce przejąć długi Holendrów, którzy nie mogą zapłacić rachunków za energię, informuje w poniedziałek portal NOS. Źródła portalu w Hadze potwierdzają, iż środek ma wejść w życie jeszcze tej zimy.

Rosnące ceny energii grożą trudnościami finansowymi około 600 tys. gospodarstw domowych, wynika z informacji portalu. Rząd postanowił im pomóc.

Zgodnie z propozycją, która została potwierdzona przez źródła NOS w niderlandzkim gabinecie, wprowadzony zostanie system, który będzie dotyczyć osób, które muszą zawrzeć nową umowę na energię lub już ją zawarły ze zmiennymi, lub wyższymi stawkami.

Czytaj też

„Po kilkukrotnym wysłaniu przez firmę energetyczną przypomnienia do zapłaty, klient może zostać zgłoszony do przejęcia długów przez rząd" – czytamy w portalu.

Wkrótce ma powstać specjalny fundusz, w który rząd chce zainwestować setki milionów euro, wyjaśnia NOS i dodaje, że środki na ten cel mają przeznaczyć także spółki energetyczne. Nie jest jeszcze wiadome, jaki procent budżetu funduszu będą stanowiły środki publiczne, jest to jeszcze przedmiotem negocjacji.

Źródło:PAP

Komentarze